Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

16 yaşındaki çocuğun cinsiyet değiştirme operasyonu var

  • Listed: 10 Ekim 2017 09:10

Description

Yapılan rekonstrüktif cerrah Ivan Manero, iki buçuk saatlik bir ameliyat Barcelona’da üç hafta önce yapıldı ve hasta iyi durumda.
Dr Manero, hastanın bir kadının vücuduna sahip olmak için ameliyat yapmak istediğine karar verdikten sonra iki yıl boyunca hormonal ve psikiyatrik tedavi gördüğünü söyledi.
Çocuk “dört ya da beş yaşından itibaren bir kadın gibi hissettiğini söyledi,” dedi Dr Manero. Hastanın adı açıklanmadı.
Ameliyata, bir ameliyeyi arayan küçükler için İspanyol kanunlarının öngördüğü şekilde bir hakim tarafından izin verilmiştir.
İspanya Transseksüeller Birliği kurucusu Monica Martin, muhtemelen her sene 50’den az cinsel değişim operasyonu gerçekleştirdiğini belirtti.
Dernek, reşit olmayanlar üzerindeki konumu, bu ameliyattan önce çok dikkatli düşünmeleridir.
“Buna karşı değiliz, ancak yaşamı değiştiren bir karar” dedi Martin. “Kişinin olgunluk, yasal ve başka türlü olmasını beklemek iyi bir fikirdir.”
Minnesota, Minnesota merkezli Transgender Sağlık için Dünya Profesyonel Birliği, birçok Batılı ülkenin izlediği cinsel değişimlerin ne zaman sunulması gerektiğine ilişkin ABD kurallarını belirler. Kılavuzlarına göre ameliyatlar yetişkinlerden önce veya ergenin tanımladığı cinsiyet rolünde en az iki yıl gerçek yaşam deneyimi öncesinde gerçekleştirilmemelidir. Delik yaşının 18 olması gerektiğini söyledi.
İspanya’da bölgesel hükümetler kendi sağlık bakım sistemlerini işletiyor ve üçü – kuzeydoğudaki Katalonya, Madrid’i içeren il, güneydeki Endülüs – cinsel değişim operasyonlarını ödüyor. Bu durumda, çocuğun ailesi özel bir tesiste ameliyat için para ödemiştir. İspanya’da devlet tarafından işletilen hiçbir hastane prosedürü reşit olmayan kişilere yaptırmamaktadır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.