Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

ABD çift hatlı iklim planını özetliyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 17:55

Description

Plan, hem Başkan Barack Obama’nın yönetimini hem de ülkenin Çevre Koruma Kurumu (EPA) başkanı Lisa Jackson’un Kopenhag iklim konferansında verdiği ABD Kongresini içerecek.
Ayrıca, kararının sülün gazlarının ABD mevzuatıyla birlikte çalışması ve Kongrenin görevini yerine getirme çabası değil düzenlenmesi gerektiğini belirten kararını bu hafta başlarında verdi.
EPA Pazartesi günü Başkan’a, Amerikalıların sağlığını tehlikeye attığını ortaya koyan bilimsel kanıtlara karar verirken sera gazı emisyonlarını azaltmanın yeni bir yolunu verdi. Bu, EPA’nın, kongrenin onaylanması olmadan gazları düzenleyebileceği anlamına geliyor.
EPA kararı, ABD’yi sera gazı emisyonlarını azaltma çabalarını artırmaya çağıran Kopenhag’daki diğer ülkeler tarafından memnuniyetle karşılandı.
ABD Senatosunun tamamının 2020 yılına kadar sera gazı emisyonlarının% 20 oranında azaltılmasına ilişkin yasayı henüz yerine getirmek zorunda değilken, kömür devleti Demokratlar’ın muhalefetinden sonra House’da% 17’ye geriledi.
ABD’ye, spesifikasyonlar vermeden emisyonları azaltmak için “anlamlı, sağduyu adımlarını” atacağına söz verdi.
Müzakereciler, bu arada, iklim değişikliği ile mücadele yükünü nasıl paylaşacakları konusunda zengin ve fakir ülkeler arasındaki uçurumu kapatmak için çalıştılar.
135 ülkeden oluşan gelişmekte olan ülkeler bloğunun başındaki Sudan’ın Lumumba Di-Aping, yoksul ülkelere bir trilyon dolardan (£ 616.9) daha çok değişime yardım etmeyi önerdiğini söyledi. milyar) zaten finansal kurumları kurtarmak için harcanmaktadır. “Eğer insanlığın yüz yüze yaşadığı en büyük risk buysa, 10 milyar doları nasıl açıklarsınız?” dedi. “On milyar dolar gelişmekte olan ülkelerin vatandaşlarını yeterince tabuta almaz.”
Bu arada, küçük ada ülkeleri, yoksul ülkeler ve gelişmiş dünyadan tropik ormanlarını korumak için para isteyenler, zirve için öngörülen sonuçları ortaya koyan Danimarka ve Çin’den sızdırılmış rekabet taslak metinleri üzerinde üzülüyorlardı. En yoksul ülkelerden bazıları, sera gazı emisyonunu önlemek için çok fazla yük bulunmasından korkuyorlardı. Zengin ülkelerden milyarlarca dolar yardım istiyorlar.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.