Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

ABD’li adam Pakistan terör planlarını reddetti

  • Listed: 9 Ekim 2017 20:40

Description

Ancak El Kaide ile olan bağlantıları reddetti ya da Pakistan’da terörist saldırılar gerçekleştirmeyi planladı.
Washington DC bölgesindeki genç Müslümanlar, Aralık ayının başlarında doğu Pakistan’ın Sargodha kentinde tutuklandıktan sonra Pazartesi günü mahkemeye ilk kez başvurdu.
Dava, Batılıların militan gruplara katılmak için Pakistan’a seyahat etme endişelerini tetikledi. Pakistan polisi, ülkenin terörle mücadele yasası kapsamındaki erkekler için ömür boyu hapis cezaları istemeyi planladığını açıkladı.
Adamlardan biri olan Ramy Zamzam Pazartesi günü Sargodha’da bir mahkeme salonuna girerken “Terörist değiliz” dedi.
İslami kutsal savaşın sözcüğüne atıfta bulunarak “Biz cihatçılarız ve cihad terörizm değil” dedi.
Zamzam detaylandırmadı ancak bazı Müslümanlar, Müslüman bir ülkeyi işgal ederek gördükleri yabancı güçlere karşı cihad vermekle görevli olduklarına inanıyorlardı.
Avukatı Ameer Abdullah Rokri, 19-25 yaşlarındaki erkekler, Sargodha’daki mahkeme görüntüsünde el-Kaide veya diğer militanlarla ilişkileri olmadığını belirtti.
Rokri, “Mahkemeye, Pakistan’ın içinde veya dışında herhangi bir terör eylemi yürütmek için herhangi bir planları olmadığını söylediler” dedi. “Onlar, Afganistan’a yalnızca başı dertte olan, kanayan ve Batı güçleri tarafından mağdur edilen Müslüman kardeşlerine yardım etmek için yolculuk etmeyi planladıklarını söylediler.”
Amerikalılar sıkı güven ortamında geldi. Yaklaşık düzine polis arabası, polis memurları çevredeki binaların çatısını yerleştirdiğinde hapishane minibüsüne eşlik etti. Erkekler duruşmalar için adliye binerken kelepçe taktılar. Mahkeme, Rokri, mahkeme, adamları polisin davasını hazırlaması için zaman ayırması için 14 gün boyunca cezaevine gönderdiğini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.