Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

‘Adaletsizlik’ değil, tohumluklar – FIFA

  • Listed: 11 Ekim 2017 11:10

Description

Fabio Capello’nun tarafı, Güney Afrika ve futbol devleri Brezilya, İspanya, Hollanda, İtalya, Almanya ve Arjantin’den grup aşamasında ev sahipliği yapmaktan kaçındığı için, tohumlanmaktan dolayı İngiltere’nin Dünya Kupası önemli bir gelişme umuyor. FIFA Dünya Kupası organizasyon komitesi, son yapılan finallerde geçmiş performanslarına hiç dikkat edilmeden tohumların Ekim ayında dünya sıralamalarına dayandığını ilan ederek geleneği bozdu.
“Fransa ek müsabakalar sonrasında kalifiye oldu ve gruplarında ilk sırada yer almadı, neden daha fazla mağlubiyet ve daha fazla puan kazanmak iyi bir kampanya ile nitelikli İngiltere’yi tekmelemeli?” Kendisi bir Fransız olan FIFA genel sekreteri Jerome Valcke “dedi.
“Sadece spor kriterleri kullandık.Fransa-İrlanda tartışmaların hiçbir zaman bir parçası değildi.
“İki ay önce, Ekim sıralamalarının daha adil olacağı için kullanılacağını ve play-off’lara katılan ülkelerin haksız bir avantaja sahip olduklarını, çünkü daha fazla oyun oynarlardı ve sıralamalarını etkiledikleri kararı verdik.
“Geçmişte tohumluklar, geçmiş Dünya Kupalarında dünya sıralamaları ve gösterilerin bir karışımı ile belirlendi, ancak bu sefer duygu, Ekim sıralamaları turnuvadaki en iyi takımları en yakından temsil etti.
“Bu, Hollanda yerine başka bir ülkenin Fransa yerine yetiştirilmesini istemeyen bir durum değil, yalnızca Ekim tohumlarının en iyi takımları temsil ettiğini hissettiğini” söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.