Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Alistair Darling’in bankacıların ikramiyelerindeki vergi takvimi

  • Listed: 11 Ekim 2017 16:25

Description

Şansölye Alistair Darling, Çarşamba Günkü Bütçe Öncesi Raporunda, belli bir seviyedeki ikramiyelerin nakit geri dönüşü için tasarlanmış bir süper vergi ile vurulacağını duyuracak.
Diğer bir seçenek, aşırı prim ödemeleri durumunda, “casino” yatırım bankalarına özel yüksek bir Ulusal Sigorta oranına sahip olmaktır.
Hareket, önümüzdeki iki ya da üç yıl için yılda £ 1billion’u telafi edecektir.
Buna karşılık, bu yıl devlete ait İskoçya Kraliyet Bankası tarafından tek başına 1,5 milyar sterlinlik bir bonus potası hazırlanıyor.
Geçen yıl çöküşü takiben, mükellefler şu ana kadar 53 milyar Sterlin’i RBS’ye sürdü.

    Bir gümrük vergisinden alınan herhangi bir para da Hükümet hesaplarındaki £ 200billion “kara delik” ile karşılaştırıldığında çok küçük olurdu.
Gölge Başbakan George Osborne, bankacıların bu yıl toplamda 600 milyar avroya ulaşması beklenen ikramiye üzerinde bir düşeylik vergisinin ekarte edilmeyeceğini söyledi. Ancak bankaların gelecekteki devlet yardımına ihtiyacı olmayacağından emin olmak istediklerini ve vergi telesine karlarından katkıda bulunabileceklerini söyledi.
Dedi ki: “Şu anda bankalar kayıplarını biriktirecekler ve buna karşı gelecek vergiyi yazabilecekler.
“Diğer bir deyişle, para kazanacakları halde vergi ödemeyeceklerdir.”

    Bonuslar üzerindeki süper vergi haberi, Darling’in İngiliz barış zamanında en büyük vergi artışını içermesi beklenen bir mini bütçeyi sunmaya hazırlandığı zaman geldi.
Bütçe Öncesi Raporunun, İş sözünün de belirttiği gibi, miras vergisinin eşik değerinin £ 350.000’e yükseldikten sonra 325.000 £ dondurulması bekleniyor.
Boru hattındaki diğer vergi artışları, gelecek yıl KDV’de yüzde 20’ye kadar muhtemel keskin bir artışa işaret ediyor. Bazı uzmanlar, Bay Darling’in gıda, kitap, gazete ve çocuk kıyafetleri gibi “sıfır dereceli” mallarda KDV’yi tokatlayabileceğini bile öngörüyorlardı.
Muhasebe firması Ernst

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.