Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Apple, ‘hepsini yap’ iPad tabletini duyurdu

  • Listed: 11 Ekim 2017 02:20

Description

Apple’ın CEO’su Steve Jobs, Kaliforniya’daki basın toplantısında web’e göz atabilen, video oynatabilen, e-posta gönderip e-kitap okuyabilen ince, hafif dokunmatik ekranlı iPad’i açıkladı.
En düşük spesifikasyonlu 16GB WiFi modeli için fiyatlar 499 ABD doları (309 £) ‘dan başlıyor. 3G mobil bağlantıya sahip 64GB’lık bir versiyonun maliyeti 829 dolardır (513 £).
Apple’ın popüler iPhone’unun daha büyük bir versiyonunu andıran 9.7 inç çoklu dokunmatik ekranını kullanan iPad, geleneksel bir klavyeye sahip değil. Bunun yerine, kullanıcılar ekranda beliren tam Qwerty tuş takımını yazabilir.
Ultra ince iPad sadece 1,25 cm kalınlığa ve 1,5 lbs ağırlığa sahiptir. Bununla birlikte, küçük oranlara rağmen 1GHz’lik bir Apple işlemci, hoparlör, mikrofon, ivmeölçer, pusula ve 10 saatlik bir pil ömrüne sahiptir.
IPad ayrıca, Apple’ın Penguin, Macmillan ve Harper Collins gibi önde gelen yayıncılar tarafından desteklenen elektronik yayıncılık pazarına girmesine izin veriyor. Yeni iBook mağazası, kullanıcılara iTunes’dan indirilen müzikle aynı şekilde, romanları ve ders kitaplarını kendi iPad’lerine doğrudan indirmelerini sağlıyor.
Apple’ın uygulama bölümünden Scott Forstall, yeni cihazın potansiyelini değiştiren yazılım geliştiricileri için “altın bir acele” öngörüyor: iPad, iPhone mağazalarından milyarlarca dolara indirilen birçok iPhone uygulamasını çalıştırabildiğinden. IPad, 12 uygulamayla birlikte geliyor – özünde, mevcut Mac yazılımının çoklu doküman uyarlamaları.
IPad’in lansmanına kadar geçen sürede yutturmaca ve spekülasyonlar bir internet hissi yarattı. Ancak, San Francisco’daki olaydaki bazı teknoloji gazetecileri açıklandıktan sonra hafifçe sönük kaldığını itiraf etti. Teknoloji dergisi Stuff’un editör yardımcısı Tom Dunmore, “Genel olarak … beklenenden fazla bir şey – biraz hayal kırıklığı yaratıyor” dedi.
Bununla birlikte, diğer yorumcular daha etkilendiler. Www.rightmobilephone.co.uk’un kurucularından Neil McHugh, “Günümüzün Apple’ın iPad’inin duyurusu, cep telefonunun ve dizüstü bilgisayarın rolünü başarıyla birleştirebilen yeni bir iletişim cihazı dalgasında ilk olduğumuza inanıyoruz. IPad’in başarısını veya alımını değerlendirmek için henüz erken, ancak Apple yine kendilerini pazar liderleri olarak gösteriyor ve diğer üreticilere bir adım geride kalıyor “dedi.
Apple, WiFi modelinin önümüzdeki iki ay içerisinde piyasaya çıkacağını ve piyasaya sürülen 3G modelinin yaklaşık bir ay sonra olacağını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.