Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Arjantinli banka başsavcısı engellendi

  • Listed: 10 Ekim 2017 03:00

Description

Merkez Bankası başkanı Martin Redrado, görevden alınması gereken acil kararnameyi askıya alma kararından kısa bir süre sonra kurumuna döndü. Borçlarını ödemek için rezervleri kullanma ve yalnızca istifa etme talebini reddetme kararnamesini reddederek Fernandez’i öfkelendirdi ve yalnızca Kongre’nin kendisini kaldırma yetkisi olduğunu söyledi.
Aynı hakim, Maria Jose Sarmiento, Cuma gününün erken saatlerinde, Fernandez’in özerk bankanın rezervlerine dokunamayacağına karar verdi ve milletvekilleri planı düşünene kadar emrini askıya aldı.
Merkez Bankası başkanı ve cumhurbaşkanı arasındaki aralık, Arjantin’in finansal piyasalarını yakaladı ve hükümetin bankanın özerkliğini baltalamaya çalıştığı yönündeki iddialara yol açtı.
İçişleri Bakanı Florencio Randazzo, Radyo 10’a, anayasaya acil kararname yayınlama hakkını açıkça verdiği konusunda ısrar ederek hükümetin rezerv kullanımına ilişkin karara itiraz edeceğini söyledi.
Redrado’yu eski durumuna getiren karara karşı hemen resmi bir tepki bulunmuyordu.
Fernandez, bu yıl nedeniyle düşen 13 milyar dolarlık uluslararası borcun kapatılmasına yardımcı olmak için yaklaşık 6,6 milyar dolarlık rezerve sahip olmaya çalışıyor. Plan, Merkez Bankası rezervlerinden şu anda toplam 48 milyar dolarlık özel bir borç ödeme fonu yaratacak.
Fernandez, tedbiri Cuma günü halka açık bir şekilde savunarak Arjantin’in spekülatörler için “yağlı kazanç” ödemesine engel olacağını söyledi.
“Rezervler% 0,5 veya% 1’lik bir kazanç elde ettiğinde, rezervleri kullanmak için% 15 veya% 14’lük faiz oranlarına borç vermek daha iyi” dedi.
Redrado Perşembe günü, o plana uymayı reddetmesinden sonra, Mart ayında oturuma döndüğünde tedbiri Kongre’nin onaylamasını bekleyeceğini söyleyerek görevden alındı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.