Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Banka, faiz oranlarını düşük tutacak şekilde ayarlandı

  • Listed: 9 Ekim 2017 21:10

Description

Bankanın Para Politikası Kurulu (MPC), Mart ayından bu yana borçlanma maliyetlerini% 0,1 oranında tutturdu ve Perşembe nedeniyle para arzını değişmeksizin 200 milyar £ olarak belirlemek için çabalarını sürdürmesi bekleniyor.
Yılın son çeyreğinde – Noel öncesi harcamalar ve yüksek sokakta daha fazla iyimserlik yardımıyla – beklenen büyümeye dönmesine rağmen, Banka 2010 yılı umutları konusunda temkinli davranıyor.
Bankanın Aralık ayı toplantısının Dakika toplantısında “Enflasyon ve etkinlik artışına ilişkin zamanla ancak çözülecek olan istisnai belirsizlikler vardı” uyarısında bulundu.
MPC’nin endişeleri arasında, bankaların özel sektör şirketlerine borç verme isteği, işsizlik ihtimali ve korkunç kamu maliyesini sağlıklı hale getirmek için hükümet çabalarının boyutu ve hızı var. Bu, baş gösterecek olan genel seçimlerin sonucuna bağlı olacaktır.
Ancak politika yapıcılar, borç yüklü tüketicilerin en son rakamlara göre aileler tarafından tasarruf oranının – ailelerin yanında bıraktıkları gelirin payının – üçüncü yılda yüzde 11.6’ya yükseldiğini gösterdikten sonra kendi maliyelerini sıraya koydıklarına dikkat edecekler 2009 yılının çeyreği.
MPC, Tüketici Fiyat Endeksi enflasyonunun, önümüzdeki aylarda önümüzdeki aylarda% 2 hedefinin üzerine çıkmasını bekliyor, bu da KDV’deki geçici düşüşün sona ereceğini ve potansiyel olarak% 3’lük eşiğin üzerine çıkacağını ve Şansölye Alistair Darling’e açık bir mektup göndermesini istiyor.
Fakat faiz oranı belirleyicileri, durgunluğun başlamasından bu yana% 6 oranında daralan ekonomideki yedek kapasite derecesi ile enflasyonun uzun vadede bastırılabileceğini öngörüyor.
IHS Global Insight ekonomisti Howard Archer şunları söyledi: “Geçtiğimiz aylardaki olaylar, MPC’nin büyüme ve enflasyonun orta vadeli görünümüne ilişkin görüşlerini kesin olarak değiştirmesi muhtemel görünmüyor” dedi.
“Herhangi bir politika sıkılaştırması hala çok uzak görünüyor ve faiz oranlarının en azından 2010 sonuna kadar% 0,5 seviyesinde kalmasını bekliyoruz” diye ekledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.