Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Başarılı aileler için haklardan yararlanacağız

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:10

Description

George Osborne, yılda £ 50,000’dan fazla gelir elde eden hanelerin, yeni bir Muhafazakâr SDHp hükümetinin oluşumundan “haftalarca” tüm Vergi Kredisi ödemelerini kaybedeceğini söyledi.
Maliyetleri düşürme hareketi sonucunda yaklaşık bir milyon aile, yılda 500 £ daha kötü olabilir.
Tory zaferinden sonra doğan çocukların ebeveynlerinin çoğunluğu, yeni doğan bebekler için 250 sterlinlik devlet kuponları olan Çocuk Vakfı Fonu kurmaktan alıkonulacak.
Yeni seçilen bakanlar, Whitehall’ı ele geçirmelerinin ilk ayında, vahşi kesintiler düzenlenerek düzinelerce harçlık harcama programını çökertmeye başlayacak.
Bay Osborne, Hazinenin devasa borç krizi üzerine tamamen tahrik ederek baltayı hemen salınmasını emrediyor.

    Yüksek gelirli orta sınıf aileler için refah kesintileri, 6 Mayıs’ta beklenen Genel Seçim hazırlıkları devam ettiği için Tory hükümetinin önceliği olarak görülüyor.
Bay Osborne, Tory’nin seçim kazanmasından sonraki 50 gün içinde Hazinenin patlama yaşanan borç kriziyle baş etmek için acil bir Bütçe önlemi sözü verdi.
Ancak dün gece Gölge Şansölyesi, orta sınıf refah hurdaları için harekete geçmenin daha da hızlı olacağını açıkladı. Dedi ki: “Mesaj daha net olamazdı – kendinizi yanlış yoldan bulursanız, devam etmek yerine ilk çıkışı siz alırsınız.”
Tory planları uyarınca, ailelerin üçte biri veya engelli gençlerin bulunduğu en düşük oran sadece Çocuk Güvencesi Fonu kurma hakkına sahip olacak. Fonlar Başbakan tarafından, 18 yaşına geldiği zaman çocuklar için bir yuva yumurtası başlatmak amacıyla başlatıldı.

    Vergi Kredileri – aynı zamanda Gordon Brown’ın başını çektiği bir amiral gemisi politikası – hane halkı için £ 58,000’a kadar kazanç sağlıyor.
Bay Osborne’un planlanan refah kesintileri dün gece orta sınıf seçmenleri kızdıran bir kumar olarak görüldü. Ancak açıkça anlaşılan bazı ailelerin, vergi yükündeki azalmayı görmeden yıllarca beklemek zorunda kalabileceğini söyledi. Bay Osborne, açığın üstesinden gelmenin ertelenmesinin ülkedeki borç krizini kötüleştirebileceği konusunda uyardı.
London School of Economics’teki bir konuşmada “Ağır kaldırma ile bekleyince daha zor olur” dedi. Analistlerden ve kredi derecelendirme kuruluşlarından gelen yorumlardan kaynaklanan sel baskınının dünyada İngiltere’nin ekonomi politikasına olan güvenini kaybedeceği açık ve mevcut bir tehlike var. Bu, ipotek oranlarını yukarı çekecek, daha fazla işletme büstü geçecek ve toparlanma zayıflatılacaktı. ”

    Bay Osborne, Başbakan Alistair Darling’e, bu yılın başlarında Bütçe Öncesi Raporunda kamu harcamalarını artırma sözü verdiler. Tories, beş milyon kamu sektörü işçisine bir yıllık uzun vadeli ücret dondurma sözü verdi. Ancak Bay Osborne, Devlet borcunun üstesinden gelmek için çok daha radikal harekat gerektiğini itiraf etti.
Dedi ki: “Tabii ki planlanan kamu sektörü ücretli dondurma 2011 yılına kadar başlamıyor, ancak kredibilite sağlamak ve sürdürülebilir bir iyileşmeyi desteklemek için daha önce yapabileceğimiz bazı değişiklik örnekleri vereyim.
“Para için zavallı değeri temsil eden programlar, reklamcılık ve danışmanlar gibi şeylere aşırı harcama yapmak, 50.000 pound üzerinde kazanılan insanlar için vergi kredileri harcamak ve ailelere daha iyi hizmet vermek için Çocuk Güvencesi Fonlarına harcama yapılması mali yıl boyunca kesilecek.”

    Tories, Hükümet borçlanmayı – bu yıla £ 185billion’u vurması bekleniyor – işgücünden çok daha hızlı bir şekilde indirmeyi taahhüt etti. Tory Başkanı David Cameron ve Bay Osborne, Bay Brown ve Sayın Darling bu eksikliği 2014 yılına kadar yarı yarıya azaltmayı taahhüt ederken, eylemin daha hızlı yapılması gerektiğine inanıyorlar.
Yetkililer, yükselen Hazine açığını Britanya’nın finansal itibarını zayıflatarak bir borç krizine ve yükselen faiz oranlarına yol açabileceği konusunda uyarıyorlar.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.