Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ben çıkmıyorum, Obama’nın meydan okurcasına yemin ediyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 03:40

Description

Dolaylı bir Temsilciler Meclisi odasına ve milyonlarca TV izleyicisine konuşan Obama, politikacıları yeni teşvik harcamaları ve kısa vadeli ekonomik rahatlama konusunda bir araya gelmeye çağırdı.
Sağlık, enerji, eğitim ve ötesinde hala uzun vadeli iddialı değişiklikler yapacağını söyledi. “Değişim yeterince hızlı gelmedi,” dedi Obama, “Amerika Birleşik Devletleri için ikinci sırayı kabul etmiyorum” dedi.
Obama, Amerika’nın konuşmasını, cumhurbaşkanlığının rahatsız olduğu sağlıklı tartışma, can sıkıcı bir terörist saldırıya yol açan tırmanan bir ekonomi ve olaylar yüzünden – nasıl ele geçirdiğine ilişkin – konuşmalarını değiştirmek için yüksek profilli konuşmayı kullanmaya baktı. Amerikalıların zihinlerinde yaşanan ekonomik kaygıları dizginledi.
Cumhurbaşkanı, konuşmasında ekonominin üçte ikisini ayırarak iş büyümesini düzeltme, bütçe açıklarını düzeltme ve kutuplanmış bir Washington’u “her gün seçildiği gün” değiştirme fikrini vurguladı. Bu endişeler, taraftarları Obama’ya sürükleyen seçmen duygularının kökeninde olmakla birlikte, şimdi yönettiği gibi onu yönlendiriyor.
Obama, büyük bankalar kurtarma ve ikramiye alırken faturalarını ödemek için mücadele eden Amerikalıların “endişelerini bilirim” diyerek Obama, Kongre’ye “gecikmeden” ikinci bir teşvik paketini yürürlüğe koymak için teşvik ederek, yardım etmesi için bir dizi önlem içermesi gerektiğini belirtti. küçük işletmeler ve altyapı projeleri için kaynak.
Ayrıca Obama, düşük oranlarda topluluk bankalarına para sağlamak için 30 milyar dolarlık (18.5 milyar sterlirelik) bir program başlatacağını açıkladı. Para, 700 milyar dolarlık (431 milyar sterlin) Wall Street kurtarma fonu – “kök kanala kadar popüler” olarak nitelendirilen – “nefret ettiğim” noktasından gelen – dengelerden geliyordu.
Ayrıca, sağlık önlem planını kurtarma konusuna da baktı. Planın geçişi eşi benzeri değildi, sonra muhalefetteki Cumhuriyetçilerin geçen hafta önemli bir Senato koltuğunu ele geçirmesinden sonra raydan çıktı. ABD evrensel sağlık bakımından yoksundur.
“Reformdan uzak durmayın” diye yalvardı. “Şimdi değil, o kadar yakın olduğumuzda değil.”
Kilit bir seçim bölgesindeki hayal kırıklığını gidermek isteyen Obama, askeri alanda açıkça hizmet veren lezbiyen ve lezbiyenlerin yasağını kaldırmak için “bu yıl” Kongre ile birlikte çalışacağını söyledi. Ancak Cumhuriyetçiler arasındaki ve kendi partisinin sağ kanadındaki hareket hakkında endişe edilecek bir imtiyazla Obama, geçici olarak uygulamayı askıya alma konusunda taahhütte bulunmadı ve kesin bir son tarih de çıkarmadı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.