Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bikram Yoga: Bluffer’ın kılavuzu

  • Listed: 11 Ekim 2017 04:25

Description

Sıcak yoga olarak da bilinen Bikram yoga, 42C’ye (107F) kadar ısıtılmış bir odada uygulanan zorlu 26 poz serisidir. Kasları, ligamentleri ve tendonları doğru sırayla ısıtmak ve gerginleştirmek ve güç oluşturmak için tasarlanmıştır.
Yoğun ısı, kasların rahatlamasına yardımcı olur, vücudun toksinleri terletmesine ve daha iyi bir kardiyovasküler egzersiz sağlamak için kalp atış hızını arttırmasına olanak tanır. Pozlar arasında, bir bacağın üzerinde duran dengeleme çubuğu, arkadan tutun diğer kısmı ve esnekliği ve gücü artırmak için omurgayı kemiren kobra bulunur.
Teknik, dört yaşından beri yoga öğrenmiş olan Bikram Choudhury (63 yaşında) tarafından geliştirildi ve 20 yaşındayken dizini paramparça eden ve yürüyemediği halterci bir kazaya maruz kaldı. O günden beri tam hareketliliğe döndü.

    Madonna ve tenis oynayan kızkardeşleri Venüs ve Serena Williams da dahil olmak üzere ünlüler tarafından tercih edilmektedir.
IT’DEN BİZE YARAR?
Esnekliği artırmak, dayanıklılık ve duruş, tonlama kasları geliştirmek, stres atmak ve uyku kalitesini artırmak.
Bikram yoga kullananlarda metabolizmayı hızlandıracağını ve 90 dakikalık bir oturumda 600 kaloraya kadar bekleyeceğini iddia ediyor. Aynı zamanda bir meditasyon şeklidir ve öğrencilerine nasıl konsantre olabileceğini, içsel sakinligi ve daha pozitif hissetmeyi öğretir.
NE BAĞLANILIR?

    Bir öğretmen her bir pozu açıklar, önce önce adını söyleyerek, nasıl yapılacağını göstererek. Her bir poz, öğrencilerin gelişimi ve ilerlemesi gittikçe zorlaşan varyasyonlara sahiptir.
Oturum sırasında solunumun önemi vurgulanır. Akciğerleri mümkün olduğunca doldurmak ve boşaltmak için kaslarınızı oksijene sokmak için nefesinizi nasıl solumayacağınızı, tutacağınızı ve nefes verdiğini öğreneceksiniz. Pozlar Bikram yoga’ya özgü değil, idam sırasıdır ve emir daima aynı kalıyor.
Her seviyedeki öğrenciler, bireylerin kendi hızlarında ilerlemelerini sağlayan birlikte çalışırlar. Öğrenciler ısıya alışmak biraz zaman alabilir.

    MALİYET
Seans başına £ 15 civarı
TEMAS
Daha fazla bilgi için bikramyoga.co.uk adresini ziyaret edin.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.