Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Bonanza yıldızı Pernell Roberts öldü

  • Listed: 11 Ekim 2017 01:20

Description

Roberts, klasik Batılı oyuncu kadrosunun en yaşayan üyesi Pazar günü Malibu’daki evinde kanserden öldü, eşi Eleanor Criswell Los Angeles Times’a verdiği demeçte.
Roberts, 1959 yılında Lorne Greene’in ataerkil Ben Cartwright’ın liderliğindeki bir Nevada’lı çiftliğin en büyük oğlu olan Adam Cartwright olarak 1959’da şöhretine rastlamasına rağmen, Bonanza karakterinin verildiğini hissettiği sınırlamaları sızlattı.
Roberts altı yıllık sözleşmesini yerine getirme kararı aldı, ancak uzatmayı reddetti ve seriyi 1965’te terk edince, karakteri uzaklaştığı açıklamasıyla elendi.
Bonanza, geride kalan üç yıldızıyla 1973 yılına kadar devam etti ve Gunsmoke’un ardından TV’de en uzun süren Batı’yı seçti.
Önümüzdeki 14 yıl boyunca çoğunlukla TV şovlarında ve mini dizilerde görünmelerini sağladı ya da The King and I, Camelot ve The Music Man gibi tiyatro yapımlarıyla gezdi.
Sonra, 1979’da başrolde oynadığı, Trapper John, MD adlı başka bir dizi çıkardı.
Karakter, fakat az da olsa, Wayne Rogers’ın Alan Alda’nın Dr Benjamin Franklin “Hawkeye” Pierce’ın karşısındaki sıradan Dr “Trapper” John McIntire’ı oynadığı parlak Kore Savaşı komedi-draması M-A-S-H’den parçalanmıştı.
Pernell Roberts Jr 1928’de doğdu. Mezar taşı üreticisinden demiryolu perçincisine kadar uzanan meslekleri takip ettikten sonra aktör olmaya karar verdi.
Roberts’ın evliliklerinden üçü boşandı. İlk yaptığı Vera Mowry, 1989’da 37 yaşında vefat eden 37 yaşındaki oğlu Jonathan’ı üretti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.