Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Borçlanma rekoru 15,7 milyar £ rekor

  • Listed: 10 Ekim 2017 19:05

Description

Söz konusu artış, beklenenden biraz daha düşük ancak Aralık ayında rekor seviyede kalmaya devam ediyor ve mali yılın dokuz ayı boyunca kamu sektörü net borçlanmayı şimdiye kadar 119,9 milyar sterlin olarak alıyor.
2009 takvim yılı için, borçlanma £ 142,6 milyara ulaştı – Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) kayıtlarının 1946’da başladığından beri en yüksek değer olan borç.
Rakamlar, vergi gelirleri vurulduğunda rekor bir durgunluğun İngiltere finansmanına etkisini ortaya koydu ve ekonomiye yardım önlemleri ve iş arayan yardımı gibi faydalar için harcama yapıldı.
Hükümetin gelirleri, bir yıl önceki 37.1 milyar sterline kıyasla 37 milyar sterlin seviyesine geriledi; bu, geçen yılın 15. ardışık ayı vergi almaya düştü. KDV geliri, bir önceki yılın aynı dönemine göre 6,4 milyar sterlin iken önümüzdeki ay yardımcı olmalı, ancak hükümetin ekonomiye geçici yardım hareketi sonrasında vergi oranı% 17,5’e geriledi.
Aralık ayında harcamalar, ay boyunca sosyal yardımlarda düzende% 9 artarak 14,2 milyar £ olan 48,3 milyar sterlin seviyesinde gerçekleşti.
İngiltere’nin net borcu da ülkenin yıllık üretiminin% 61.7’sine eşdeğer 870 milyar sterline geldi.
ONS bu önlemi 30 yılı aşkın bir süre önce kaydetmeye başladığından beri en yüksek orandır.
Veriler, hükümetin, uluslararası yatırımcılar arasında İngiltere’nin borçlanma yükü üzerindeki endişelerini gidermek için harcamalar kesildiğinde ya da vergi indirimleri yoluyla kamu maliyesini onarmak için daha net planlar yapmak için baskı yapacak.
Muhafazakârlar, açığın çok erken netleştirilmesinin İngiltere’nin durgunluğa çekilmesine neden olabileceğini iddia eden Hükümet’ten daha erken kesmeyi istiyorlar.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.