Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Branson’un uzay gemisi ortaya çıkacak

  • Listed: 11 Ekim 2017 16:45

Description

Amerika’nın Mojave Çölü’nde sergilenecek olan SpaceShipTwo, Sir Richard ile ünlü havacılık tasarımcısı Burt Rutan’ın girişimin arkasındaki beyinlerin ortak gayretidir.
Rutan’ın SpaceShipOne adlı sağlam bir beyaz prototip tasarımına dayanıyor.
SpaceShipOne, 2004 yılında, uzaya ulaşmak için ilk özel yolcu aracı olarak 10 Milyon Doları (6.11 Milyon Sterlin) Ansari X Ödülünü el koydu.
Rutan’ın Ölçekli Kompozitler firmasının mühendisleri, tarihi özelliklerinden bu yana prototipi ağır gizlilik içinde ticarileştirmek için bir Mojave hangarında çalışıyorlar.
Yüksek çölde bu showbiz seviyesinin son gelişinde, Sir Richard ve Rutan, ikiz gövde gemisi olan White Knight Two, SpaceShip’ten feribotla çıkacak iki irtifa yolculuğu yaparken bir yıl önceydi.
Ancak, uzay yolculukları hava yolculuğu kadar rutin hale gelmeden önce daha fazla çalışma öne uzanır.
White Knight Two uçuş testleri geçen yıl devam ediyor. İlk SpaceShipTwo test uçuşlarının önümüzdeki yıla başlaması ve tam teşekküllü alanın 2011 yılına kadar maksimum yüksekliğe çıkması bekleniyor.
Virgin Galactic müşterilerinin astronot kanatlarını alacakları zaman belirsizliğini koruyor ancak test programının ücretlendirilmesine büyük ölçüde bağlı olacak. Şirkete göre, yaklaşık 300 müşterinin 200 bin doları ödemesi veya bir depozito yerleştirmesi.
Hafif kompozit malzemelerden yapılmış ve hibrid bir roket motoruyla çalışan SpaceShipTwo, üç istisna dışında prototip kuzenine benziyor. İki misli, Falcon 900 yönetici jetinin büyüklüğünde geniş bir kabinle 60 feet uzunluğunda.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.