Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Celtic, Nijeryalı yıldız John Utaka izinde

  • Listed: 11 Ekim 2017 13:25

Description

Celtic, iki yıl önce Fransız tarafı Rennes’den Portsmouth’a 7 milyon pound kazandırmadan önce Nijeryalı kanat oyuncusu John Utaka’yı yenilgiye uğratmaya hevesliydi.
Şimdi, Hoops, planlı bir Ocak transfer havai fişek öncesi tekrar Utaka’nın izinde sıcak.
Tony Mowbray, 27 yaşındaki Pompey tarafından pencerede yeni bir kulüp bulmasını söyledikten sonra, keşifçiler tarafından bir kredi anlaşmasıyla Utaka’nın bulunabilirliğine uyarıldı.
Şimdi Utaka, nakit sıkıntısı çeken Premiership tarafında yaşanan sıkıntılar sonrasında SPL lig liderleriyle görüşmeye hazır.

    Utaka’nın menajeri – Monique van Vossen – doğruladı: “Birkaç hafta önce Portsmouth’la bir görüşme yaptık ve John’un seçeneklerine bakabileceği konusunda anlaşmaya vardı.
“John, son 18 ay içinde çok fazla futbol oynamadı ve Nijerya’yla yerini korumak için Dünya Kupası öncesi düzenli olarak bir takım oynamak zorunda olduğuna dikkat ediyor.
“Şimdiye kadar Celtic ile konuşmadık, ancak Celtic’in Rennes’ten ayrılmadan iki yıl önce John ile ilgilendiğini söylemek doğru.
“John şu an bir harekete açık olacak – tüm seçenekler Portsmouth ile değerlendirilecek.

    “John’un anahtarı düzenli olarak oynayabileceği bir kulüp bulmaktır.
“Şu anda Portsmouth’daki mali güçlükler çok zor ve Celtic’in ya da herhangi bir kulübün oyuncularla pazarlık yapması için iyi bir zaman.”
Portsmouth, Utahalılar için kesim fiyat anlaşması yapacak – geçen hafta yeni patron Avram Grant’in önceki gaffer Paul Hart altında resmin dışında kalmasına rağmen.
Bununla birlikte, Celtic oyunculara maliyetleri asgariye indirmek için kredi hareketlerini izliyor.

    Shaun Maloney, sezon boyunca yaralanma nedeniyle sıkıntı çekti ve Aiden McGeady, Ocak ayında transfer tekliflerinin konusu olacak.
Mowbray, denemek ve kazanmak için bir unvan ile yeni yıla giren seçeneklerin kısa birinde olmak istemiyor.
Utaka Süper Kartallar beş gol atarak 35 şampiyonluk kazandı ve 68 maçta Pompey’in şampiyonasında yedi kere yer aldı.
Eski Lens ve Rennes saldırganı, 2007’de FA Kupasını kaldırmak için Pompey’e yardım etmekte rol oynamıştı, ancak şu anda avında Celtic’le çok iyi anlaşıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.