Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Çin’in büyümesi% 10,7’ye yükseldi

  • Listed: 10 Ekim 2017 18:45

Description

Ancak enflasyon yükseldi ve aşırı ısınmayı önlemek ve ekonomik iyileşmeyi devam ettirmek için Pekin’e baskı yapıyor.
Analistler, Pekin’in uyarıları silmeye ve enflasyonun kontrolüne odaklanmaya başlamasının zamanı geldiğini söyledi.
Üç aylık dönemdeki büyüme tahminlerin çoğunu aştı ve 2009’un genişleme oranını ilk çeyrekte% 6,1’lik bir düşüşten% 8,7’ye yükseltti.
Ulusal İstatistik Bürosu üyesi Ma Jiantang, düzenlediği basın toplantısında “Çin ekonomisinde toparlanma ve istikrar sağlamak için ilk önce oldu” dedi.
Ancak Çin’in hala “belirsizlikler” ve zayıf bir küresel bakış açısı ile karşı karşıya olduğunu ve hükümetin ekonomi politikasında büyük değişikliklerden kaçınacağını söyledi.
Çinli liderler, harekete geçirme harcamalarının devam edeceğini ancak yükselen fiyatlar konusunda endişe duyduğunu ve bankaların 2009 yılında rekor bir artış sonrasında bankalara kredi talimatı talimatı verdiklerini söylüyor. Ekonomistler, kredi talebini soğutmak, enflasyonu düşürmek ve gayrimenkul ve hisse senedi fiyatlarında kabarcıkları önlemek için faiz artırımının yapılmasını bekliyorlar , hangi keskin vardır.
Yeni baskıyı hükümet üzerinde yansıtan Mr Ma, tüketici fiyatlarının yılın doruğunda düştükten sonra dördüncü çeyrekte toplandığını söyledi. Fiyatlar bir önceki yıla göre% 0,6 arttı ve Aralık ayında oran% 1,9’a yükseldi.
Citigroup ekonomisti Ken Peng “Bu çok büyük bir sıçrama” dedi. O, Şubat 2008’de Çin’in rekor tüketici fiyatlarında artış yaşadığı tarihten bu yana enflasyonda bir ayın en keskin yükseliş yaşandığını söyledi.
Tüketici harcamaları, 2009 yılında Çin’in en büyük otomobil pazarı olarak ABD’yi geçtiğini düşünen otomobil satışlarındaki% 45’lik artış nedeniyle iki haneli yıllık fiyatlarla artmaktadır.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.