Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Davis, Robertson’un öne çıkmasıyla uğraşıyor

  • Listed: 3 Ekim 2017 05:35

Description

52 yaşındaki Betfred.com Dünya Snooker Şampiyonasında 1994 yılından bu yana yarı finalde oynamadı ancak geçen yılki galip gelen Higgins’i devirerek bu sefer bir yenilgi aldı.
Ancak, 1980’lerde altı kez dünya şampiyonu olan adam Robertson’a karşı kötü bir oturum geçirdi. Robertson, geçen sene ilk turda son dörte doğru yola çıkarak 10-2 yendiği maçı da berabere kaldı. Davis, bu sefer Avustralya’yı daha da zorlamaya kararlıydı ancak 7-1 geride kaldığı için hiçbir şey yoluna girmedi.
Robertson masaya daha fazla akıcılık getiren Davis, her atış için özenli bir çaba sarf ediyordu.
Şans geldi ve Davis, Higgins’e karşı üst sıralarda gösterdiği standardın çok altında oynamaya başladı. Bu arada Robertson acımasız bir havadaydı ve Davis onu bir açılışla terk ettiğinde puan toplamıştı.
İlk maçı 92 ve 63, sonra Davis 47 sayı atarak dördüncü sırada 57 oynadı. Davis şutunda bir şans daha oldu, ancak yeşili kaçırdı ve dört atış daha sonra 4-0 oldu.
Masal sıkıcı bir bölüm kazandı ancak Davis, maçın ilk karesini kazandığında kendine bir umut verdi, ki bu skoru 4-1 yaptı.
Bu sürmedi. Deneyimli oyuncu, bir sonraki karede kendi sahasında siyahı kaçırdı ve Robertson, 36-1 aradan 5-1 önde geçti.
89. aradan kısa süre sonra 6-1 oldu ve Davis, seansın son karnesinde bir kez daha girişimde bulunan saksıyı salladığında, Robertson 53 ve 14’lük üstünlüklerle komuta avantajını elde etti.
Diğer masada Kuzey İrlanda’nın Mark Allen, 2006 şampiyonu Graeme Dott’a karşı 5-3 önde girdi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.