Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

DNA katilleri, katili katilin ağını kapatıyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 23:30

Description

Dedektifler katilin DNA profiliyle uyuşabilen bir erkek listesinde sabırla çalışıyorlar.
Şimdiye kadar 500 kapıdan ya da iş yerinde bir ağız sürüntü talebinde bulunan subaylar tarafından çağrıldı ve puanları daha önümüzdeki aylarda test edilecek.
Memurlar, Wendy Knell ve Caroline Pierce’ı öldüren adamı arıyorlar. Her ikisi de Kent’in Tunbridge Wells’inde aynı cadde üzerinde çalıştı ancak birbirlerini tanımıyordu.
26 yaşındaki Bayan Knell, 23 Haziran 1987’de yatak odasında ölü bulundu. Cinsel saldırıya maruz kaldı ve vurularak öldürüldü. Polis, soğuk bir dava ekibi davadaki adli kanıtları inceledikten sonra örnek almak için yaşadığı yolda birkaç kişiyi ziyaret etti.
Bayan Pierce, 20 yaşında, yakınlardaki bir yatakhanede yalnız yaşıyordu. 24 Kasım 1987’de gece yarısı yaklaşık bir taksi ile terk edildikten sonra evinin dışına saldırı düzenlendi. Vucudunun uzaklığı 15 Aralık’ta Romney Marsh’da uzak bir alanda bir çiftlik çalışanı tarafından 40 mil uzakta bulundu.

    Miss Pierce’ı Tunbridge Wells Kızlar Dilbilgisi Okulu’ndaki öğrenci iken tanıdığı bir adam polis, işyerine geldiğinde DNA örneği verdi. Adlandırmayı reddeden adam şöyle dedi: “Soğuk ekip ekibinden Kasım ayında bir mektup aldım.
“Yanağımdan iki sürüntü aldılar. Bu davanın DNA’sını ellerinde tutacaklarını söylediler ve çözülürse örnek yok edildi. Onlardan altı ila sekiz hafta içinde dinleyeceğimi söylediler. ”
Geniş çaplı soruşturma görevlilerinin bir bölümü, diğer güçlerden İrlanda, Güney Afrika ve Avustralya’daki erkeklerden numune almalarını istedi.
Kentteki Chatham merkezli soğuk dava ekibinin başı olan Dedektif Baş Dedektif Dave Withers şunları söyledi: “Suçlunun geldiğini düşündüğümüz bir DNA profilimiz var. Soruşturmanın ilgisini çeken kişileri ziyaret ediyoruz ve onların DNA örneklerini suç mahallinde bulunanlara kıyasla rızası ile almaktayız. Şu ana kadar 500’den fazla kişiyi eledik. ”

    Nisan 2008’de kurulan ekip, 1960’a kadar uzanan ve faili meçhul cinayetler araştırıyor.
Bay Withers şunları söyledi: “Her zaman cevap isteyen akrabalarımız var ve biz de mağdurlara karşı bir yükümlülüğün yanı sıra onlar için bir görevimiz var. Sorumlu kişi hala suçlu olabilir ve halkı korumamız lazım “dedi.
“Bir başarı elde ettiğimizde gerçekten ödüllendirici olmaktayız. Bir suçlu tespit edilene kadar bir mağdurun ailesiyle iletişim kurmazız. Umutlarını gereksiz yere yükseltmek istemeyiz. Wendy Knell vakasıyla, ailesi kızlarının katilini yakalamak için ellerinden gelen her şeyi yapmak istiyor. Bulunana kadar dinlenemezler. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.