Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Duo, Müslüman hakaret ücretini kaldırdı

  • Listed: 11 Ekim 2017 18:00

Description

Benjamin ve Sharon Vogelenzang, beyazlara karşı dini açıdan ağırlaştırılmış tehditkar, küfürbaz veya hakaret içeren sözcükleri kullanmaktan kaçındılar. İngiliz Müslüman Ericka Tazi’yi 60 yaşına çevirdi.
Liverpool Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki Bölge Hakimi Richard Clancy, iki günlük bir davanın ardından davayı reddetti.
Bayan Tazi, Salı günü mahkemeye 20 Mart’ta Liverpool’un Aintree kentindeki The Bounty House Hotel’de konuk olan çiftin hakaret ettikten sonra travma geçirdiğini söyledi.
Oteldeki son gününde bir hijab giyerken indiğinde ona güldü ve İslami elbisesinin bir esaret olduğunu ve giyerek bir tartışmaya neden olduğunu söyleyerek ona güldü dediler.
18 ay önce bir Müslümanla evlendiğinde İslam’a geçen Bayan Tazi, Aiğrettin Hastanesi’ndeki bir ağrı kontrol kliniğine fibromiyaljisi için katılırken otelde kalıyordu.
Vogelenzang’ın peygamber Muhammed’i bir katil ve savaş ağası ilan ettiği ve Saddam Hüseyin ve Hitler’e benzettiğini iddia etti.
Jüri yokluğunda davayı dinleyen Bölge Hakimi Richard Clancy, çiftin dine ve siyasete “her şeyi ateşleyen kutup kutusu” olarak ve burada meydana gelen güçlü konumlardan dolayı ortaya çıkacağını söyledi.
Davayı reddetme nedenlerini açıklayan Bayan Tazi, çift tarafından bir saat kadar sözlü olarak saldırıya uğradığını iddia ederek, diğer savcılık tanıkları tarafından herhangi bir tartışmanın yedi dakika sürdüğünü öne sürmediğini iddia etti.
Kararı, halk galerisinde çiftin destekçilerinden uzun süre alkışlayarak selamladı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.