Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Eğitim, eğitime katılmayı vaat ediyor

  • Listed: 4 Ekim 2017 02:00

Description

Gölge okulları sekreteri Michael Gove ayrıca, radikal reformları, eğitim gözlemcisi Ofsted’e öğrencilerin başarısız olduğu kuruluşlara daha sıkı odaklanmaya ve teftiş rejiminden “seçkin” olarak nitelendirilen okulları serbest bırakmaya karar verdi.
Planlanan mevzuatın Temmuz ayına kadar tüzük defterinde olabileceğini belirtti.
Gove, Westminster’de 150’den fazla okul müdürü için yaptığı bir konuşmada duyurmasını yaptı.
Dedi ki: “Şimdi hareket etmedikçe, küresel bilgi yarışında kaybedeceğiz, Gordon Brown’dan beş yıl daha göze alamayız. Çocuğunuzun adını bilen öğretmenler tarafından işletilen yeni nesil bağımsız devlet okullarına ihtiyacımız var; politikacılar.
“Seçimi kazanırsak, standartları yükseltmek için birkaç gün içinde harekete geçeceğiz. Yüzlerce iyi okulun siyasi müdahalelerden arınarak okullarda zorlanmalarına izin verebilmemiz için kanunu derhal değiştireceğiz. Onların akademik olarak yeniden açılmasını sağlayacağız. Bu Eylül’de başarısız olan ilköğretim okullarını veya liderliklerine ihtiyaç duyan diğer okulları ele geçirmelerini sağlayacağız.
“Eğitim başarısızlığının kısır döngüsünü kırmak için daha önce ulus olarak müdahale etmeliyiz, bu da akademilerin hareketsizliğin altını oynamak ve standartları yükseltmek için sağladığı dinamizmi kullanmak anlamına geliyor” dedi.
Ofsted’in başarısız olanlara yardım etmeye odaklanabilmesi için radikal bir şekilde Ofsted’i ıslah edeceğiz, Ofsted’in denetiminden tüm ‘olağanüstü’ okulları özgürleştireceğiz .. Ofsted’in denetlediği 18 bürokratik kriterden kurtulacağız ve müfettişler üzerinde odaklanmasını istiyoruz sadece dört şey – öğretim kalitesi, liderlik kalitesi, davranış ve güvenlik ve öğrenci başarısı. ”
Bay Gove ayrıca, Tory hükümetinin en zayıf 100 okulunu tespit edip “kanıtlanmış bir başarı kaydıyla okul liderlerine” teslim etmesini “söyledi. Ayrıca şunları ekledi: “Çocukların çoğunun beklenen okuma-yazma ve rakamsal seviyeye ulaşamadığı ilkel standartları yükseltmeye çalışacağız.”
Okullar Sekreteri Ed Balls, Muhafazakâr’ın 100 başarısız okulla mücadele etmeyi planladığı planların “Milli Mücadele programı aracılığıyla çevrilmekte olan 250 okuldan daha az iddialı olduğunu ve gelecek yıl 200 yeni açık alanın üstünde açılan 100 yeni akademinin daha az iddialı olduğunu” . Bay Balls şunları söyledi: “Zayıf okulların daha sık incelenmesi ve yüksek performans gösteren okulların daha az incelenmesi için Ofsted teftiş sistemini yeniden düzenledik. Fakat şu anda iyi durumda olan bazı okulların da bir ilke meselesi asla bir daha teftiş edilmez “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.