Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

EOC: Neden bütün hastaneler böyle olmalı?

  • Listed: 10 Ekim 2017 08:25

Description

Aynı zamanda araştırma yolunda öncüdür ve diz ve kalça replasmanlarının iyileşme sürelerini kısaltır. Dahası, orada tedavi görenlerin yüzde 95’i bakımından memnun.
Seçmeli Ortopedik Merkezi (EOC) çağdaş cam cephesini Epsom, Surrey’de girdiğiniz andan itibaren, önyargılara meydan okuyoruz. Özel bir hastanenin tüm görüntüsüne sahiptir, ancak EOC, 1.5 milyon hastaya hizmet veren beş hastane ortopedi departmanı bir çatı altında bir araya getirildiğinde oluşturulan bir NHS başarı hikayesidir.
2004 yılında başlatıldığında, bölge kalça ve diz operasyonları için yetersiz performans gösterdi. Hastanelerde acil bakım önceliği aldı ve enfeksiyon oranı kabul edilemez derecede yüksek olduğundan sıklıkla iptal edildi. Bu tip ortopedik tedavi için de üç yıllık bir bekleme listesi vardı.
Ortopedi alanında uzmanlaşmış ve dünyanın dört bir yanından en iyi uygulamalara model oluşturan, amaca yönelik bir merkez kavramı NHS’de benzersizdir.

    Acil ameliyatını denklemden kaldırmak, klinisyenlere enfeksiyon oranları yakalamalarını sağlar. Beş yıl içinde, EOC’de ameliyattan hiçbir MRSA ya da klostridyum difficile (C.diff.) Enfeksiyonu ortaya çıkmamıştır. Uzmanlaşarak, merkez daha geniş bir implant yelpazesine odaklanmaya konsantre olabilir. Tipik bir hastane ortopedi departmanı 10 veya daha fazla yedek eklem sunabilirken, EOC 50’yi sunar. Hastalar için daha ısmarlama bir işlem yapılır.
EOC direktörü Brian Wells şöyle diyor: “EOC’nin vizyonu hastayı yaptığımızın merkezine yerleştirmektir. Tamamen olumlu bir deneyim haline getirmeye odaklandık. NHS olmaktan gurur duyuyoruz ve hastalar için ücretsiz olan altın bir tedavi standardı sağlıyoruz “dedi.

    Merkezin kendi araç ve sürücülerini kullanan ücretsiz taksi servisi, sadece bir yeniliktir. Bir diğeri de ameliyattan 48 saat önce her bir kişiyle temasa geçerek gösterileri azaltmakta ve hastalık gibi iptallere yol açabilecek herhangi bir sorun yaşamamasını sağlamaktadır. Tedavi sonrası iki yıl boyunca, hastalar, iyileşmelerinden memnun olduklarını kontrol etmek için düzenli anketler alıyorlar.
Her koğuşta rehabilitasyonu hızlandırmak için kendi spor salonu vardır ve fizyoterapi binanın içinde gerçekleşir.
İngiltere’de de benzersiz olan merkezin post-anestezi bakım birimi, hiçbir hasta tamamen hazır olana kadar genel sağlık ocağına götürülmemesini sağlar. Kalça ve diz ameliyatı geçiren hastaların çoğu yaşlı olup, tedavi için ortalama yaş 73’tür ve diğerlerinin tıbbi koşulları daha fazladır. Bütün bunlar ameliyat sonrası gerekli izlemlerin yapılması gerektiği anlamına gelir.

    66 yatak kapasiteli EOC’nin bu kadar iyi bir üne kavuştuğu için, hastalar geleneksel hastane ortopedi departmanlarından ziyade orada tedavi edilmek istiyorlar. Neredeyse her işletim yuvası kullanılmakta ve merkezin etkinliği ve finansal hedefleri karşılaması mümkün olmaktadır.
17 milyon Pound’luk bir maliyetle açılan EOC, yılda 3.000 ortak yerini alıyor ve bu nedenle Avrupa’nın en işlek merkezi haline geliyor. Bekleme süreleri 18 haftadan kısa.
Diz ve kalça cerrahisinin yüksek hacmi, cerrahların daha nitelikli olmasını ve araştırma için zengin bir malzeme sağlar. EOC, insan dokusuna benzeyen yapay eklemler geliştirme ve pıhtılaşmayı önleme ilaçları gibi tedavilere öncülük etmektedir.

    C Sonuçta ortez ameliyatındaki dünya liderleri, orada devam eden çalışmaların ilgisini çekti. EOC’deki 26 cerrahın ve araştırma direktörünün Richard Field’ı şöyle diyor: “Bu ziyaretlerden dünyadaki en iyi fikirlere maruz kalıyoruz. Enfeksiyon, cerrahi sonrası komplikasyonlar ve mortaliteyle ilgili başlıca önlemler konusunda dünyadaki en iyi oranları ortopedik tedavi ile eşleştiriyoruz “dedi.
Ayrıca, iyileşme sürelerini azaltmaya yönelik bir vurgu da vardır. Basit bir değişiklik, iltihaplanmayı azaltan vücudun farklı bir bölümünden anestezik uygulamayı içeriyordu. Amaç, hastaların tek bir diz veya kalça replasmanından dört saat sonra 30 derecelik yürüme mesafesinde bulunmalarını sağlamaktır.
EOC, ilk beş yılında benzeri merkezlerin diğer bölgelerde açılması için çok başarılı olduğunu kanıtladı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.