Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Eski bakanlar gizli oy çağrısında bulundu

  • Listed: 10 Ekim 2017 01:25

Description

Başbakan, Geoff Hoon ve Patricia Hewitt’in Çalışma Milletvekillerine Genel Seçim öncesinde liderlerini değiştirme yönünde bir oy talep eden yangın söndürücü bir mektup gönderdikten sonra sadakatlerini beyan etmek için bakanlardan yardım istedi.
Seçimden aylar önce parti umutsuzca bölünmüş olarak maruz kaldıktan sonra Çalışma Milletvekilleri arasında öfkeden ısrar çatışmalarına neden oldu.
Dün gece, Lord Mandelson ve David Miliband’ın da bulunduğu kıdemli bakanların, zayıflamış Başbakan’dan taviz vermeye tamamen sadakati beyan etmekten kasıtlı olarak geri çekildikleri spekülasyonu arttı.

    TAHVAN EDİN: GENEL SEÇİM ÖNCESİNDE DÖKME GORDON KAHVERENGİ ÇALIŞMALIDIR
Bazı Westminster içerdikleri tartışmalı “sınıf savaşı” stratejisini bastırmaya zorlamaya çalışarak Bay Brown’a destek olmaya değer bir fiyat koyduklarından şüpheleniyorlar.
Dün gece eleştirmenler, ülkenin şu anda ekonomik belirsizliğin korkunç olduğu bir dönemde işten aylarca süren ve Hükümetin yükselen borç krizi konusundaki endişeleriyle yüzleştiği konusunda uyarıda bulundu.
Tory parti başkanı Eric Pickles, “Ülkeyi yöneten böyle bir işlevsiz, hizip-uğraşan İşçi partisinin sorumsuzluğu vardır.

    “Bakanlar, İngiltere’yi kendi içinde yaşadığımız anıtsal karmaşadan kurtarmaya nazaran kendi siyasi cildi kurtarmaya daha çok ilgi duyuyorlar. Biz böyle devam edemiyoruz. Hükümetin yapabileceği tek sorumluluk, Genel Seçim çağrısı yapmaktır “dedi.
Öfke, mektubu dün gece yayınladıktan sonra Parlamento İşçi Partisi’ni sarstı. Çok popüler olmayan Bay Brown’un İşçi Partisi’ni yıkıcı bir seçim yenilgisine doğru yönlendirdiğini söyledi.
Mektupta “Birçok meslektaşımız, bu sorunun siyasi performansımızı nasıl etkilediği konusunda hayal kırıklığı yaşadığını” belirtti. Diyerek şöyle devam etti: “Bu nedenle, bu konunun çözülmesinin tek yolunun, her üyesinin gizli oyla görüşlerini ifade etmesine izin vermesi olduğuna karar verdik.

    Mektup, dün gece eski Baş Şerif Bay Hoon ve eski Sağlık Sekreteri Bayan Hewitt tarafından olağandışı bir şerefsizlik eylemi olarak görülüyordu.
Maksimum zarar vermeye açık bir girişimde mektubu, Başbakan Soruları sona erdiğinde, en az cansız gösterilerinden birini gölgede bıraktığı gibi yayınlandı.
İşçi tezgahları John Mann, çifti “görkemli aptallar” markalamıştır. Ve Bay Hoon, “zavallı” ve “mutlak rezalet” olarak damgalanan açık kötüye kullanımla karşı karşıya kaldı.
Ancak, eski Ev Sekreteri Charles Clarke ve eski refah bakanı Frank Field da dahil olmak üzere Brown’un eleştirmenleri talebi destekliyorlardı.
Ve eski bakan Janet Anderson şunları söyledi: “Sanırım Gordon’un liderliğindeki soru işaretlerini temizlemek için mümkün olan en kısa sürede bir oy topluyor olmalıyız.”

    Bir kabineye ilişkin spekülasyonlar, kıdemli bakanlardan ilk sessizlik sonrasında yayılıyordu. Dün olağandışı bir şekilde, Bay Brown, dün Avam Kamarasındaki toplantılara yaklaşık iki saat geçirdim.
İş Sekreteri Lord Mandelson tarafından açıklanan ve açıkça destek vermeyen bir açıklamada bir söz var. Akran şöyle dedi: “Başbakan meslektaşlarının desteğini almaya devam ediyor ve her zamanki gibi hükümet işini sürdürmeliyiz.” Halk desteğini sunacak ilk Bakan Kuzey İrlanda Sekreteri Shaun Woodward’dı.
Okul Sekreteri Ed Balls, daha sonra şunları söyledi: “Bakanlar, Başbakan Gordon Brown’un tam arkasında. Parlamenter İşçi Partisi de öyle. ”

    Dışişleri Sekreteri David Miliband daha sonra “yeniden seçim kampanyasını desteklediği” konusunda ısrar eden bir bildiri yayınladı.
“Dış politika konularında Başbakanla yakın çalışıyorum ve liderlik ettiği bir İşçi Hükümeti için yeniden seçim kampanyasını destekliyoruz” dedi.
Bay Brown’ın sözcüsü dün gece şöyle dedi: “Başbakan rahat ve Başbakan olarak görevine devam ediyor.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.