Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Gizemli ölüm hakkında soruşturma çağrısı

  • Listed: 2 Ekim 2017 13:25

Description

53 yaşındaki eski hastane çalışanı Jean Hanlon, bir yıl önce, kayıp olduğu bildirildikten bir hafta sonra denizde bulundu.

Yunan makamları cinayet soruşturması konusunda isteksiz davrandılar ve yetersiz bilgi için Britanya’daki yıkılmış akrabalarına geçtiler.

Şimdi Girit Adası’ndaki Üniversite Hastanesi’nden – ki Hanlon’un 2005’te daha iyi bir hayat sürdüğü – son bir adli rapor, faul faulünün yer aldığını öne sürdü.

    

Boynunda ve başında lezyonlar bulunduğu ve suya konmadan önce öldüğü sonucuna vardı.

Ailenin avukatı şimdi, soruşturmanın yeniden incelenmesini talep eden bir dilekçe yazdı ve Bölge Avukatının, adanın Başkenti Heraklion’daki kararını bekliyor.

    
Hanlon’un en küçük oğlu Michael Porter, dün trajedinin “kaza olmadığını” ısrarla dile getirdi.

İskoç Pazar Ekspresi’ne şunları söyledi: “Birisi panikledi ve cesedini denize attı. Hepsi çok şüpheli. ”

20 yıl önce kocasından ayrılan Bayan Hanlon, beş yıl önce bir hastanedeki sekreterlik görevinden vazgeçtikten sonra Dumfries’den ayrıldı.

    

Üçünün annesi daha önceki bir tatil sırasında Girit’e aşık olmuş ve İskoçya’yı güneşte bir hayat bırakmaya karar vermişti.

Kaybedilmesinden sadece günler önce oğullarından biriyle konuştuğu zaman arkadaş etti ve herhangi bir sıkıntı belirtisi göstermedi. En son, Kandiye’deki bir kafede, bir arkadaşına “yardım” diyen bir mesaj attı.

    

25 yaşındaki aktör Michael ve 25 yaşındaki kardeşleri David ve 32 yaşındaki Robert, annelerinin bedenlerini belirleme konusunda çok korkunç bir görev yaptı.

Yerli Dumfries’den İngiltere’ye taşınan Michael şunları söyledi: “Hemen, annesinin olduğunu biliyorduk. Başı sarılı ve kanlıydı.

    
“Annem tanınmıyordu. Saçları ve gözleri yoktu. Uzun süredir denize girmişti. ”

DNA sonuçlarının vücudun Bayan Hanlon’un olduğunu teyit etmek haftalar sürdü ve ailenin sonunda bir cenaze ayarlamasına izin verdi.

Oğulları, motosikletten düşen boynunu kırmış olabileceğini kabul ederken, cinayet kurbanı olması ihtimalinin yüksek olduğunu ısrar ediyorlar.

    

18 Şubat günü yaptığı günlük girişinde Bayan Hanlon, yerel işçiyle bir sırayı tarif etti ve kendisine davranıldığı yoldan.

“Ona doğru konuştun” diye yazdı. “Cevapta söylemek zorunda olduğu şeyi beğenmedi ve düşüncemi beğenmedi ama özür dilerim yalnızca birinci ve ikinci en iyisini kabul ediyorum.”
Michael, bir Facebook sayfası oluşturdu, davanın profilini yükseltmek için Kate ve Gerry McCann’ın sözcüsü Clarence Mitchell’i kiraladı ve Girit’teki avukat için para toplama etkinlikleri düzenledi.

Dedi ki: “Bütün bunlar kafanı bir tuğla duvarın üzerine defalarca vurmak gibidir.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.