Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Haiti kurtulanlar daha fazla sefalet sürüyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 16:00

Description

Doktorlar yardım talebinde bulunduğundan ve yağmacılar sarf malzemeleri için birbirleriyle savaştıklarından, yaralanan can kurtaranlar sokaklarda hala ölüyor.
Dünya, daha fazla para, gıda, ilaç ve polise söz verdi ve 2000’den fazla ABD Deniz Kuvvetleri desteğini artırmak için yola çıktı, ancak yüz binlerce kişinin karşılanmamış ihtiyaçları her geçen gün artıyor.
Şaşkın cerrahlar, binlerce yaralıyı tedavi etmeyi teklif ettikleri için anestezi ve neşterleri temyiz ettiler.
Hayatta kalanlar, sokaklarda temel hükümler için yalvarıyor, bir adam bağırıyor: “Terk edilmiş miyiz, yiyecek nerede?”
Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı, Pazar günü 67 bin kişiyi 97 bin kişiye besleme operasyonlarını Pazartesi günü artırmayı umduğunu açıkladı. Ancak önümüzdeki 30 gün içinde 100 milyon yemek hazırlamalı ve daha fazla devlet bağışı için başvuruda bulundu.
BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Haiti’den döndükten sonra New York’ta yaptığı açıklamada, “Yardımın yakında gelemeyeceğini biliyorum” dedi. “Darboğazları çıkarın” dedi.
Sinirli gruplara güven vermek için atılan bir adımda ABD ordusu, Port-au-Prince havaalanındaki askeri uçuşlara karşı yardım teslimatını öncelikli olarak kabul etti.
Ancak yağma ve şiddet yeniden alevlendi, yüzlerce can kurtaran mağaranın üzerine ellerinden gelen her şeyi alabilmek için dükkanlara tırmanıyor. Bir olayda, polis genç adamlar rom ve bira üzerinde kırık şişeler ve papyonlarla savaşırken havaya ateş etti.
Şiddet, zorla basılan sağlık ekiplerinin kurbanlardan kurşun yaraları ile uğraşmak için vakit ayırması gerektiği anlamına geliyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.