Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hava Durumu: İngiltere buz gibi patlaması için belirlendi

  • Listed: 11 Ekim 2017 20:05

Description

Met Office, sıcaklıkların gece boyunca İngiltere’nin kuzeyindeki ve İskoçya’nın orta kesimlerinde -7C’ye kadar düşebileceği konusunda uyarıda bulundu.
Positive Weather Solutions’ın bağımsız tahmin mühendisi Jonathan Powell, beyaz bir Noel umutlarının “elverişli” olduğunu söyledi.
Yaklaşmakta olan soğuk büyüye, Ladbrokes’ın Londra’daki beyaz bir Noel oranını 6/1 ila 4/1 arasında kesen bahisler eşlik etti.
Met Office, Noel’de kar öngörmek için “çok erken” olduğunu söyledi.
Ancak bir sözcü şöyle dedi: “Hafta sonu daha soğuk olacak.
“Yüksek basınç ülkenin her tarafına yayılıyor ve sis ve don çok daha fazla özellik olacak.

    “Gecelik en düşük sıcaklıkların kuzey İngiltere’nin ve merkez İskoçya’nın iç bölgelerinde -6C ve -7C kadar düşük olması bekleniyor. Daha güneyde sıcaklıklar düşük olmayacak, ancak bir esinti olacak. ”
Soğuk büyü, geç saatlere göre daha kuru hava eşlik edecek. Geçtiğimiz ay rekor kırılan en ıslak Kasım ayıydı ve Cumbria, 24 saat içinde 12 inçten fazla yağmur yağdı.
Met Office, önümüzdeki hafta havanın ıslak ve rüzgarlı olmasına veya soğuk kalmasına ilişkin “belirsizlik” in hala bulunduğunu söyledi.
Ancak tahminlerini tarihi ve şu anki hava modelleriyle eşleştiren Powell, şöyle konuştu: “İngiltere’nin bazı bölgelerinde beyaz bir Noel görme şansının olumlu görünmeye başlaması, Arctic havasının soğuk bir havuzu ülkeyi zorlarken, bazıları soğuk ve ılık hava şartlarına devam etti.

    “Şu anki anahtar istatistik, durumun şenlik dönemine kalması için hazırlanmış gibi gözüktüğünü ve bunun da göz önüne alınmasının yanı sıra, zayıf yağışlarla ilişkili bazı hava koşullarının ön plana çıkmasıyla birlikte, bazı kişilerin Noel sırasında ve muhtemelen Noel Günü’nde karda uyanacak.
“En yakın alanlar, ülkenin doğu yakasında ve İskoçya’da. Ancak dağınık kar yağışı belki Midlands’a, hatta belki de Londra’ya uzanan daha iç bölgeleri de itebilir. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.