Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hava Durumu: Yol hasarının gerçek maliyeti olarak İngiltere’ye daha fazla kar isabet etti

  • Listed: 10 Ekim 2017 17:45

Description

Bugün bir ilçede yaklaşık 50 okul kapalıydı, çünkü kar karanlıkta Güney Batı’da bozulmaya başladı.
Gloucestershire County Council internet sitesinde yayınlanan bir bildiride “Ebeveynler, kötü hava nedeniyle okul kapanışlarına bakılmaksızın tüm dış sınavların bu hafta devam edeceğini varsaymalı” dedi.
Trafiğin, Cheltenham yakınlarındaki Birdlip’teki yoğun A417’de “blokajlı” olduğu bildirildi ve Karayolları Acentesi, bölgedeki bir takım yolları kapattı.
Bir banliyö Gloucestershire Echo web sitesinde yazdı: “Trafik hala durdu. Gerçekten son yarım saatte yaklaşık 10ft taşındı. ”
Belediye polis teşkilatı, bazı kumlu tuzlar da trafikte sıkıştığını söyledi.

    Bu arada, büyük donmadan kaynaklanan gerçek hasar belirginleşmeye başlamıştı.
Yollarda yol yüzeyindeki çatlaklardaki buz oluşumu, ülkeye milyonlarca kişinin onarılmasını sağlayacak çukurluklar yaratarak fayda sağlamaktadır.
Bugün, Sapperton’daki A419’da yol kapayan bir kamyoncu kundağı bıçakladı.
Görev Müfettişi Paula Hannaford şunları söyledi: “Gecikmelerin, işe başladıklarında ya da okul koşusu sırasında trafikte sıkışanlar için çok sinir bozucu olması gerektiğini anlıyoruz.

    “Bu fakir hava koşullarında bu sabah ilçeye dolaşmaya çalışanların rahatlamasını isteriz.
Karayolları Kurumu ile birlikte çalıştığımızı ve yolları silmek ve mümkün olan en kısa sürede sizi tekrar hareket ettirmek için elimizden gelen her şeyi yapmanın şart olduğunu söyledi.
Polis memurları çarpışmak için 4×4 kullanıyorlardı.
Gücü, Severn Springs’deki A436’da yoğun kar yağışının da gecikmesine neden olduğunu belirtti.
Dün gece, konsey, ızgaranın sabah saat 5’den itibaren A ve bazı B yollarını tedavi edeceğini söyledi.

    Ağır kar kütlesinin daha hafif yağmur yağmaya ve daha sonra karışık hale gelmesi bekleniyordu, bölgenin Cotswolds için en yoğun kar yağışı tahmin edildi.
Shropshire’daki sekiz okul ve Herefordshire’daki dört öğrenci, yeni bir kar dalgası bölgeye süpürüldükten sonra kapılarını kapatmaya zorlandı.
Herefordshire Belediyesi, taşkın nedeniyle bazı yollar kapalı kalmasına rağmen, çöp ve geri dönüşüm koleksiyonlarının hava şartlarına uygun olduğu sürece devam edeceğini doğruladı ve il genelinde birincil yollar tekrar toprağa verildi.

    Konsey sözcüsü, “Konsey, yeterli miktarda kaya tuzu tedarik etmeyi planladı ve bu sabah erken saatlerde teslim alındı.”
Komşu Güney Gloucestershire, Bristol ve Wiltshire’daki yetkililer tarafından okul kapanması veya büyük sorunlar yaşanmadı, sadece düşme yağışlıydı.
Her iki konsey Somerset, Devon ve Cornwall’dan da etkilenmedi.
Forecasters, bugünkü fırtınaların bu ayın başlarında görülen Kuzey Kutbu havasını yansıtmayacağını söyledi.

    Öğleden sonra Galce tepelerinde 2 cm’ye (5 cm) kadar yerleşebilir, dedi MeteoGroupwith daha az miktarda West Midlands ve güney İngiltere’nin güneyindeki yüksek bölgelerde düşüş yaşıyor.
MeteoGroup’tan Paul Mott, “Büyük bir kar olayı gibi görünmüyor. Daha düşük seviyelerin üzerine düşen her şey çok bulanık ve uzun sürmeyecek “dedi.
Kar, Atlantik’ten gelen frontal bir sistemi karşılayan Kıta Avrupası’ndan gelen soğuk hava kaynaklı.
Geçen hafta ve bir önceki hafta yaşanan sıfırın altındaki koşullarda etkilenen alanlar titremeyecek, maksimum sıcaklıklar bugün 3C’ye (37F) ulaşıyor.

    Meteorolojik hava şartlarının bu akşam uzaklaşması ve Atlantik’ten yarın akşam gelmesi ve tepelerde rüzgar, şiddetli yağmur ve dalgalanma getirmesi bekleniyordu.
ABD ve İspanya’dan emzikli tuz tedarik eden ilk malzeme bugün bugün İngiltere’ye ulaşacaktı ve kamyon şoförlerinin, ayın erken saatlerinde akan sarf malzemelerini tutmak için getirilen izinli çalışma saatlerinin gevşemesi, bir yedi gün daha uzatıldı.
Çevre Ajansı, yüksek sıcaklıklar ve şiddetli yağışların karın hızla çözülmesi ihtimalinin yüksek olması nedeniyle taşkınların risk altında kaldığı konusunda uyarıda bulundu.
Bir sözcü, “Bazı dağlık bölgelerde doymuş havzalar ve uzun süre kalan kar ve buz nedeniyle bir dizi sel uyarıları ve yaygın sele saatleri mevcut.
“Perşembe günü öğleden sonra Cuma günü Cumartesi günü Cumartesi günü açıklanmadan önce İngiltere ve Galler’de daha yoğun yağış bekliyoruz.
“İnsanları, Met Office ve Çevre Ajansı’ndan hava durumu ve sel bilgisi ile güncel tutmaya çağırıyoruz.”
SİZİN ALANINDA KÜRESEL HUSUS YOK MU?

SÖYLEYECEĞİN Mİ VAR!

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.