Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Hershey Cadbury yarışından çekildi

  • Listed: 10 Ekim 2017 20:20

Description

Hershey’nin yarıştan resmi olarak geri çekilmesi, Cadbury’nin yönetim kurulu tarafından geliştirilmiş bir Kraft teklifi önerildikten üç gün sonra geldi.
Oreos-to-Philadelphia peynir üreticisinin hisse başına 840p teklifi, 1824 yılına dayanan İngiliz firmasının bağımsız tarihini sona erdirmek için hazırlandı.
Hershey’nin kararı, bir teklif karşısında yönetim kurulu üyelerinin oybirliği ile alınan oy sonrasında geldi. Şehrin Devralma Paneli firmaya daha önce bir yaklaşım önermek veya uzaklaşmak için Pazartesi gününe firmaya verildi.
Pennsylvania merkezli şirket kendi hareketini tartıyordu ancak Kraft’ın daha yüksek bir nakit paylaşımı da dahil olmak üzere geliştirdiği teklif şirket üzerinde çok fazla baskı yarattı.
Hershey, Cadbury ile zaten bir ilişki kurdu ve Süt Sütü ve Krem Yumurtaları’nı lisans altına aldı ve Kraft, teklifini arttırmadan önce İngiliz firmasının “beyaz şövalye” olarak tercih ettiği bir tercih olarak görülüyordu.
Kraft, devralımının “küresel bir şekerleme lideri” yaratacağını ve bu kombine grup dünyasını çikolata ve şekerleme pazarında bir numaralı haline getirip, sakız için “güçlü iki numara” yapacağını söyledi.
Cadbury, şu anda kapatılması planlanan Bristol yakınlarındaki Somerdale’de bir tesisin yanı sıra Birmingham’daki Bournville fabrikası da dahil olmak üzere, 60 ülkede yaklaşık 5 bin 600 personel ve İngiltere ve İrlanda’daki sekiz üretim tesisinde çalışmaktadır.
Ancak Birmingham milletvekilleri ve sendikalar, Birleşik şirketlerin devasa borçlarıyla işe alabilecekleri bir devralma nedeniyle İngiliz işlerine gelebileceği tehdidi konusundaki endişelerini dile getirdiler.
Cadbury’deki hissedarlar 2 Şubat’a kadar teklifi oylayacak.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.