Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ian McGeechan şövalyelik şerefine girdi

  • Listed: 9 Ekim 2017 21:00

Description

New Year’s Honours listesinde yer alan McGeechan, Lions yönetim kurulu, 2005’in Yeni Zelanda turunun çöküşünün ardından tarafın parçalanması gereken şöhretin yeniden yapılandırılmasına ihtiyaç duyduğunda döndü.

İronik olarak, İngiliz ragbi’nin diğer şövalyesi olan Sir Clive Woodward, Lions’u böyle bir rugby kurumu haline getiren geleneklerin birçoğunu terk etti.

    
Woodward, Yeni Zelanda’da bir seri oyuncu, antrenör, destek personeli ve hatta bir spin doktoru ile serinin çanta içine alındığı izlenimini verdi.

Bunun yerine Woodward ve ordusu, All Blacks a karşı yapılan Test serisinde 3-0’la yönlendirildi – 22 yıldaki ilk kez Lions, her Test maçını turda kaybetti.

    

Ufalama, seçim politikasının özellikle incelenmesi nedeniyle Woodward’ın eleştirilmesine yol açtı ve Lions’un geleceği hakkında sorular yöneltti.

    2005’te New Zealand’da hafta ortasından sorumlu yardımcı koç olan McGeechan ve tarafı canlandırması istendi Woodward’ın yöntemlerinin çoğu ile hemfikir olması hiç de şaşırtıcı değildi.

Bilindiği üzere McGeechan veya Geech, hayatının büyük bir bölümünü Lions davasına adadı. Bir Aslan olmanın ne kadar özel ve forma giymek için seçilmesinin ne anlama geldiğinin farkındadır.

    

Geçen yaz Güney Afrika’da Geech ve takım yöneticisi Gerald Davies, Lions turlarını çok özel yapan gelenekleri eski haline döndürmek için yorulmadan çalıştı.

    Ve oyuncular muhteşem bir şekilde yanıt verdi, nihayet Test serisinde 2-1’lik bir düşüş yaşadı ancak bu süreçte dünya şampiyonu Springboks’tan korkan hayatı korkuttular.

Aslanları tehdit eden hasar gören inanılırlık restore edildi ve gelecek yine aydınlık görünüyor. 1974’te McGeechan, Willie John McBride’ın Invincibles’ın bir parçasıydı ve Invincibles, Güney Afrika’da 3-0 Test serisi kazanma şansını elde etti.

    

Eski Leeds öğretmeni üç yıl sonra Köşe yazarlığında koçluk kariyerine başlamadan önce Yeni Zelanda’da dört Test daha yaptı.

McGeechan, 1989 yılının şok sonuçlarını çıkardı; Lions, sekiz yıl sonra Güney Afrika’da tekrarladığı ihtimallere karşı bir Test serisi kazandırarak Avustralyalı ragbi çekirdeğine soktu.

1990’da İskoç teknik direktörü olarak ülkesini Murrayfield karar oyununda İngiltere’yi 13-9 yenerek Beş Uluslar Grand Slam’a yöneltti. Üç Lions turne tarafında oynayan Will Greenwood, “Alanı ve farkındalığını çok iyi anladığı için sırtında kesinlikle en iyi koç.

“Onun altında yedi ya da sekiz hafta daha öğrendim, başkasından öğrendim ve onunla ilişkilendirilmek ayrıcalıktı.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.