Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İlk İngiliz zeytinleri başarı tadı

  • Listed: 11 Ekim 2017 04:45

Description

Ticari olarak satılmaya başlanan ilk İngiliz üretilen çeşitler sadece büyük talebe değil, aynı zamanda Akdenizli rakiplerine sert bir muhalefet kazandırıyor.
Kocası Steve ile birlikte çalışan Sarah Nunn, “Onları deneyen insanlar, İtalya ya da Yunanistan’daki zeytinlerden daha sert, etten ve tatlı olduklarını söylüyor.”
İlk küvetler, “zeytin mili” ni azaltmaya istekli, çevreye duyarlı yiyecek dükkanları tarafından kesildi.
Sarah ve Steve, her ikisi de, dev serada yedi çeşit zeytin yetiştiriyorlar. Bu yıl, koridor £ 440 lirada yaklaşık 440 lb verdi.
Çift, gün işlerinden vazgeçti ve iki yıl önce Batı Sussex’te Chichester yakınlarındaki Sidlesham’da küçük pay sahibi aldı. Sarah şunları söyledi: “Satmak için yüksek değerli bir ürün üretmek istedik ve Stephen onları sevmese de zeytinleri deneyeceğimizi düşündük.

    “Bu bir riskti, ancak ülkenin sıcak ve güneşli bir bölümünde yaşıyoruz, bu nedenle 180 ağaç diktik. İngiltere’de zeytin yetiştirmek ve satmak için ilk insanlar olmayı başarabildiğimiz için şaşırıyorum. ”
Zeytin yetiştirme deneyimi olmayan çift, iki yıl önce tavsiyede bulunmak için İtalya’yı ziyaret etti. Avrupa’daki en popüler ve en lezzetli zeytin çeşitlerinden birini veren bazı Picholine ağaçları satın aldılar ve onları kendi bölgelerinde altı farklı türde ekti.
Nunns’in ticareti olan Southdown Ağaçları tarafından üretilen meyve sadece basit, taze zeytin olarak satılmakta ve yağda marine edilmemektedir. Her bir 100g’lık küvet 3.50 £ karşılığında satılıyor.
Sarah, “Ekim ve Kasım aylarında hasat ediyoruz. Ağaçlar açık havada olsaydı, sonbahar ve kış boyunca çok soğuk olurdu, ancak bir Akdeniz ikliminin bir parçasını çoğaltabildik “dedi.

    Chichester’da Hornets Provisions mağazasına sahip olan John Clint, şunları söyledi: “İnsanlar büyük miktarlarda Nunns zeytinleri satın alıyorlar. Onlar sadece yerel olarak yetiştirilen ürünler geliyor bu güzel taze tadı var. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.