Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İngiliz amatör doğa bilimcileri için bir zafer

  • Listed: 3 Ekim 2017 23:55

Description

İlkokuldan beri kelebekler ve kelebeklerden bıkkınlıkla yaprak madencileri tırtıllarını arıyordu. İçlerinden yaprakları yiyerek küçük anlatım yolları bırakıyorlar.
Ancak Dev Trust’ın Dart Nehri kıyısındaki National Trust’ın Hembury Woods’unda Bob, çarpıcı yeni bir tırtıl buldu. Plymouth’tan 61 yaşındaki Bob, “Meşe ağacındaki yaprak tomurcukları beyazımsı veya soluk sarımtır ve bu zümrüt yeşili” dedi.
GENEL SEÇİM 2010: SON HABERLER ALIN VE BURADA ANALİZ …
Anında Britanya için yeni olduğunu ve tırtılların bir kısmını Hollandalı uzman Erik van Nieukerke’ye gönderdiğini biliyordu. 1/4 inç kanat pabucu, kırmız kafa küpe ve beyaz göz kamaştırıcı güveler olarak ortaya çıkmışlardır. Bob şöyle dedi: “Bana bilim için yeni bir güve olduğunu söyleyen bir e-posta gönderdi.”

    İngiliz amatör doğa bilimcileri için bir başka zafer. Son 40 yılda Bob, tek başına İngiltere’ye yeni 10 mikromot bulmuş ve burada sözde soyu tükenmiş bir petrol böceği bulmuştu. Bir kulübün futbol takımı oyuncusu tezgahtan çıkan ve kupanın finalinde Chelsea için bir şapka vuruşu yapan eşdeğerdir.
Bob, dünyanın yaban hayatı haritasını çizen İngiliz amatör doğa bilimcilerinin uzun bir çizgisinde sadece en yeni olanı, hepsinin dedesine geri döndü, hepsi de Gilbert White. 18. yüzyıl küratörlüğü Hampshire doğasını bir Nobel Ödülü sahibi kesinliği ile yazdı.
Vaftizhaneler, askerler ve bürokratlar, İngiliz İmparatorluğunun karşısında, Assam’dan Zanzibar’a kadar olan vahşi yaşamı çizdiler. İklim değişikliğinin burada çok iyi belgelenmesinin bir nedeni, birçok Viktorya döneminin fanatik fenolog olduğunu ve her yıl gözlükten meşe palamuduya kadar her şeyin ilk kez görüldüğünü kaydetti.

    Woodland Trust’ın Doğa Takvimi, İngiliz Ornitoloji Okulu Bahçe Kuş Gözlemciliği ve BirdTrack ve RSPB’nin Big Garden Kuş Gözlemciliği gibi internet “vatandaş bilim” araştırmaları sayesinde hala amatörler hiperaktif. Bu bulgular önemlidir.
31 yaşındaki BGBW, şarkı sözleri ve ev serçeleri düşüşünü ilk gören kişi oldu. Amatör doğa bilimcileri bütün bu işleri ücretsiz olarak yapıyor çünkü onu seviyorlar. Fakat Bob’un güvesi şimdi Ectoedemia Heckfordi adlı Latince adından hoşnut, ona ve ormanda ölümsüzlük içinde yürümeye devam ediyor.
Henüz bitmedi. “Eminim,” dedi İngiltere’de bulunan ve bulunmayı bekleyen başka türler de var.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.