Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

İngiliz bankaları, £ 6 milyar ABD vergi borcu ile karşı karşıya

  • Listed: 10 Ekim 2017 11:55

Description

The Times gazetesine göre, İngiltere vergi mükellefi tarafından% 84 oranında sahip olunan RBS, önümüzdeki 10 yıl içinde neredeyse 600 milyon £ ‘lık bir isabet vuracak.
ABD başkanı Barack Obama, bankaların mali krizden etkilenen kurumları kurtarma bedelini ödemesi gerektiğini söyleyerek Perşembe günü yeni vergiyi açıkladı.
Yeni Finansal Kriz Sorumluluğu Ücreti, Amerikan vergi mükelleflerinin “Wall Street’e verdikleri olağanüstü yardımı tam olarak telafi etmesini” sağlayacaklarını belirtti.
Bu vergi, RBS, Barclays ve HSBC’nin en çok maruz kalanlar arasında yer aldığı ABD’nin büyük operasyonlarıyla İngiltere bankalarını vuracak. Barclays’ın, önümüzdeki on yılda olası 3.4 milyar PON’luk bir vergi tahakkuk ettirileceği ve HSBC’nin 2.3 milyar £ çatal vermesi gerektiği bildirildi.
ABD’de Kongre tarafından onaylanırsa, vergi, yaklaşık 50 bankayı, sigorta şirketi ve büyük aracı kurumları 10 yıl boyunca 55 milyar sterlin ödemeye zorlayacak.
Yaklaşık 10-15 yaş aralığındaki yabancı bankaların ABD iştirakleri olacağı düşünülüyor.
Gordon Brown’ın Obama’yı, benzer bir vergiyi empoze etmek için takip etmeleri çağrısında bulunuldu. Bu vergi, Birleşik Krallık’ta açıklanan 25.000 £ üzerindeki ikramiye üzerindeki bir defaya mahsus% 50 vergi oranından çok daha ileri gitti.
Avukat Mahkemesi Hazine Seçimi Komitesinde oturan İşçi Sağlamcısı John Mann, Obama’nın, Şansölye’ye, kurtarma masraflarının telafi edilmesinde daha da ileri gitme fırsatı verdiğini söyledi. Tahmin edilen geçen ay, Ulusal Denetim Bürosu tarafından ” benzeri görülmemiş “£ 850 milyar İngiltere’de.
ABD vergi ilanı, Wall Street’in mevsim raporunun başlaması öncesinde, JP Morgan Chase’in 2009 yılı tamponundan sonra milyarlarca dolarlık bonusu pota açması bekleniyordu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.