Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kahve, akşamdan kalmışlığı tedavi etmez

  • Listed: 11 Ekim 2017 18:55

Description

Bunun yerine kahve uzmanları, kahve içkilerinin sarhoş olduklarının farkına varmasını zorlaştıracaklarını söylüyor. Popüler kafeinli enerji içecekleri de akşamdan kalma süreleri ile mücadele etmekte başarısız oluyorlar.
Araştırmanın ortak yazarı Thomas Gould şunları söyledi: “Kafeinin ve alkollerin birlikte kullanılması felaket sonuçları olan zayıf kararlara yol açabileceğinden, kahve içki içme yetkileri hakkındaki efsane özellikle önemlidir.
“Alkolden sonra yorgun ve sarhoş hisseden insanlar, sarhoş olduklarını kabul etme olasılıkları daha yüksektir”.
Philadelphia Tapınağı Üniversitesi’nden Sn Gould, “Tersine, alkol ve kafein tüketen insanlar, sarhoşken araba sürmek veya tehlikeli sosyal ortamlara girmek gibi potansiyel olarak zararlı durumlarla başa çıkmak için uyanık ve yetkili hissedebilirler” dedi.

    Laboratuar testlerinde kafein fareleri daha uyarı yaptı, ancak alkolden kaynaklanan öğrenme problemlerini tersine çevirmedi. Onlara zarar verebilecek şeylerden kaçınma yetenekleri de vardı.
Gould, “Alkolle enerji içki kombinasyonları alkolle ilişkili sorunlara yol açan popülarite artışına neden oldu. Bütün gece kalabilmenin ve içmenin mümkün olduğuna dair itiraza rağmen, tüm kanıtlar kafein-alkol kombinasyonları ile bağlantılı ciddi riskler içeriyor. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.