Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Kar ayakkabıları üzerinde

  • Listed: 10 Ekim 2017 23:10

Description

Çoğu insan için gençlik pansiyonu terimi, zemin katmanları, sıkışık ranzaları ve sıkıcı işleri hatırlatıyor. Ancak zamanlar değişti.
Modern pansiyonlar, banyolu çift kişilik odaların yanı sıra yurt, restoran ve en önemlisi ev işleri de dahil olmak üzere şık olabilir. Teklifler için Ryanair web sitesini trolle geçiriyorum, pazarlık £ 5, hiçbir vergi için Oslo, Norveç’e bir uçuş buluyorum.
Buradan, Lillehammer, 1994 Kış Olimpiyatları ev sahibi ve Norveç’te bir kayakçı sembolü olan tek yer olan şık ve sıcak bir trenle 90 dakikalık bir yolculuk; her zaman iyi bir işaret.
Lillehammer, karla kaplı bir yamaca yapışan, pastel boyalı ahşap evlerin pitoresk bir kasabası haline geldi. Topuklu ayakkabılardaki sırtlı kaldırımların altındaki kadınlar, topuklu ayakkabılarla süslerler. Çocuklar kar ayakkabılarında çömlek çıkarıyorlar ve sonra süslü bir ceket ve dört minik pençe eldiven giymiş bir köpek yürürken hafifçe bir Norveçli adam buluyorum.

    Lillehammer Youth Hostel’de, kasabadaki en iyi yer olan tren istasyonunun üstünde kalıyorum. Kayak otobüsü, ön kapının hemen dışında her saat ayrılıyor. Saatte sadece birkaç trenle Londra Paddington pek zor değil, bu yüzden gürültü minimumda.
Hostel gençliğimin anılarından daha uzak olamazdı. Minikist Ikea-chic ile dekore edilmiş, şirin sahibi Geir’in odama gösterdiği parlak resepsiyona yürüyorum. Bana her sabah ücretsiz İskandinav büfesinden bahsediyor. Odalar, düz katlı odalardan altı yataklı yurtlara kadar uzanmaktadır ve TV’ler, rahat yorganlar ve en-suite banyolara sahiptir. İyi donanımlı bir mutfak, büyük bir buzdolabı, lekesiz tavalar, çatal-bıçak takımı ve tabaklar ve pişirme için çok alan var. Ayrıca, ücretsiz kablosuz internet ve kitapları, DVD’leri, tahta oyunları ve konukların serinleyebileceği kanepeler ile büyük bir ortak kullanım alanı vardır.

    Geir’in kahvaltısı, taze kahve ve çay, meyve suyu, ekmek, kraker, meyve, peynir, jambon, türkiye, ringa balığı, pancar, füme somon ve salatayı içeriyor.
Yakınlardaki üç kayak tesisinin en büyüğü olan Hafjell’e giden otobüs 4 sterline mal olup sadece 20 dakika sürer. “Lillehammer’da İngiltere’de yağmur kadar kar yağıyor” diyor kayak eğitmeni Geir (neden burada tanıştığım her erkek Geir deniyor?) Taze toz arazisi araştırdığımda.
Hafjell, dünyanın en büyük beldesi değil, muhteşem bir konumdadır. Karlar karla kaplı çam ormanlarının arasından geçiyor ve Norveç’in en büyük gölü olan donmuş Göl Mjøsa’nın dramatik manzaraları var. Lillehammer’a geri döndüğümde, bakkaliye için süpermarkete baskın yaptım.

    Şirin bir şekilde, kaldırımlar, esnafların karanlıktan sonra kara koydukları fenerlerle aydınlanır. Norveç’in Tesco sürümünde Kiwi’de bir paket somon ekmeği 1.30 £ ve peynir £ 2’dir. Mutfak donanımlı pansiyon mutfak gereğince en ucuz seçenektir. Su şişe başına 1,50 £ ‘dur, ancak Geir, musluğun suyunun şişelenmiş malzemeden çok daha iyi olduğunu söyler, bunun yerine içmeyi öneririm.
Dört gün süreyle taze beyaz toz, parlak mavi gökyüzü, canlandırıcı sıcaklıklar ve geniş Norveç kahvaltıları geliyor. Benim son günümde 2: 00’ye kadar kayak yaparım, trenle 3: 00’de gidip saat 17: 30’da Londra’ya dönüyorum. Raylı ücretler ve kayak pistleri dahil olmak üzere toplam 165 £ olan dünyanın en pahalı ülkelerinden birinde dört gün boyunca keyifli bir kayak yaptım ve büyük bir rahatlıkla yaptım. Arkadaşlarım asla buna inanmazlar.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.