Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Köprü düşüşünde iki güvenlik korkusu öldürülüyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 05:45

Description

Forth Bridge resim ekibinin bir üyesi olan 52 yaşındaki Robert MacDonald, Çarşamba günü saat 19’dan hemen önce bir merdivenden iskele üzerine 150 fit düştü.
Dün sabah Tay Köprü’de çalışırken on saat sonra David Rodger, 44 yaşında bir çıkıntıya düştü. Her iki adam da olay yerine ölü olarak telaffuz edildi.
İki kazanın zamanlaması, her iki köprünün güvenlik kayıtlarının “kusursuz” olduğunu söyleyen köprü yetkilileri tarafından “korkunç tesadüf” olarak nitelendirildi.
Ancak dün gece birlik şefleri, maliyet düşürücü tedbirlerin ölümlerde bir faktör olabileceğinden korktuğunu, 32 yıl içinde İskoç raylı köprülerde meydana gelen ilk ölümcül düşüşten endişe duyduklarını söyledi.
Lanthshire’lı Harthill’den Bay MacDonald, Forth Bridge’in kuzey tarafındaki merdivenlerden demiryolu raylarının altındaki iskele üzerine düştü.

    İngiliz Nakliye Polisi, kurtarma ekibi ve cankurtaran gemisi ekipleri kurtarmaya yardım etmek için çağrıldı.
Fife’taki Cowdenbeath’tan Bay Rodger’ın olaydan hemen önce hastalanan Tay Köprüsü’nde, altı fit’lik bir çıkıntının üzerine düştüğü düşünülüyor.
Polis, doğal nedenlerle ölümü göz ardı etmedi.
Tüm köprü işçileri güvenlik hatları bulunan yapılara bağlıdır ve polis ve sağlık ve güvenlik soruşturmaları sürmektedir.
Demiryolu köprüsü işçileri sendikası RMT’nin bölgesel organizatörü Ian Macintyre, “Bu gibi olaylar çok nadir, iki olayın kısa bir süre olması çok sıra dışı.

    “Sektördeki maliyet düşüşünden endişe ediyorum. Bu tehlikeli ortamlarda çalışmak için çok sıkı güvenlik talimatları bulunmaktadır.
“İşçiler, işin taleplerini karşılamak için tamamen yetenekli olmalı; giderleri azaltmak için vasıfsız ajans işçileri hazırlanıyor.
“Umarım bu trajik ölümlerin soruşturulması, güvenliğin tehlikeye atıldığını bulmaz” Her iki adamın yüklenici olarak görev yaptığı Ağ Rayının rota yöneticisi David Simpson, “çok üzülmüş” olduğunu söyledi.
“Bu trajik olaylar, bu projelerle bağlantılı olan herkesi derinden şok etti ve üzdü.

    “Bu olaylar son on yılda her iki köprüde de titiz emniyet rejimlerinin sonucu olarak son derece nadir görülmüştür.”
Bir İngiliz Ulaşım Polisi sözcüsü, bir raporun yerel provaköre maliye gönderileceğini ve HM Demiryolları Müfettişliğine haber verildiğini söyledi.
Demiryolları Düzenleme Ofisi’ndeki demiryolu güvenliği direktörü Ian Prosser, iki trajedinin ardından güvenlik usullerinin sıkıp gerginleştirilip düzeltilmeyeceğini belirlemek için soruşturmaların gerçekleşeceğini söyledi. O, “Her iki olayı da araştırarak, ne olduğunu tam olarak öğrenmesini ve diğer ölümleri veya yaralanmaları önlemek için daha fazla yapılması gerekip gerekmediğini tespit etmeyi umuyoruz” dedi.

    Forth Bridge’de bir işçinin son bir ölümle kaydedilen ölümü yaklaşık 32 yıl önceydi. 1992’de bir işçi bir trene bindiğinde öldü.
Demiryolu hizmetleri, iki trajediden etkilenmedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.