Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Lloyds, başka 400 iş ilanı yapacak

  • Listed: 10 Ekim 2017 19:00

Description

Ünite, sendikanın Lloyds’un kredi kolu olan tüm Black Horse merkezlerinin kapatılmasına yol açacağını söylediği en son iş kayıpları dalgasına saldırdı.
Sendika, Lloyds’u geçen yıl 15 bin 500’ten fazla iş kesildiğinde yaşanan “felaket” stratejilerini tekrarlamaması konusunda uyardı.
Sendika milli subayı Rob MacGregor şunları söyledi: “Unite, Lloyds Banking Group’un Black Horse merkezlerinin tümünü 400 iş kaybıyla kapatma kararı aldığından derinden hayal kırıklığına uğradı.
“Birçok aile finanslarını kontrol etmek için çabalarken ve işletmelerin krediye ihtiyacı varsa, Unite bu değerli yerel merkezlerin kapatılmasına karşıdır.
“Unite, haftalık iş kayıpları duyuruları yapıldığı için personelin 2009’da da binlerce kesinti ile ölümle yüz yüze geldiği yaklaşımını tekrarlamamaları için uyarıda bulunuyor.Bu strateji geçen yıl personel üzerinde yıkıcı bir etkisi oldu ve çoğu meslektaşım için iş güvencesi yaratmadı” dedi.
Unite, son kesintilerden etkilenenler için yeniden dağıtım fırsatları aradığını söyledi.
Unite, Black Horse kapatmalarında yaklaşık 400 iş, perakende ve toptan satış işletmelerinde 185 kişi daha risk altında olacağını söyledi.
Lloyds, toptan ve perakende bölümlerinde bir takım değişiklikler yaptığını ve 685 personeli Mart 2011’e kadar etkilediğini ve 585 iş kaybına yol açtığını doğruladı. Banka şu anda İngiltere’de bulunan bir üçüncü taraf tedarikçisi tarafından yönetilen bazı sigorta çalışmalarını önümüzdeki üç yıl içinde Bristol ve Edinburgh’daki merkezlerinde işlenecek gruba getirerek yeni işler yarattığını söyledi.
Lloyds, 455 iş kaybı ile Black Horse kişisel finans merkezlerinin kapatılmasını onayladı ve perakende bölümünde 130 iş daha kesildi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.