Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Macaristan eski başbakanı iktidarı tekrar kazanacak

  • Listed: 2 Ekim 2017 20:25

Description

Fidesz’in% 98.1 oy oranıyla 386 sandalyeli mecliste 263 sandalye, parlamento görevlerinin üçte ikisini kontrol etmek için 258 sandalyeden beş fazlasının olması öngörülüyor.
“Bugün bir ocak oylamasında bir devrim gerçekleşti,” diyen Orban, şimdi başbakan olmaya hazırlanıyor, Budapeşte şehir merkezinde zaferini kutlayan büyük bir kalabalığa verdiği demeçte.
“Macarlar demokrasiye inanmanın mantıklı olduğunu kanıtladı, çünkü daha önceki tek devrimlerin sağlayabileceği geniş kapsamlı değişiklikleri yapabiliriz.”
Fidesz, 11 Nisan seçimlerinde ilk hükümette bir sonraki hükümeti kurma hakkını kazandı, ancak üçte iki çoğunluk muhalefetten yardım almadan mevzuat çıkmasına izin verecek.
Şimdi yöneten Sosyalist Partinin bir sonraki parlamentoda sadece 59 milletvekili, ardından en sağda 47 işçi olan Jobbik ve ardından Politika Farklı Olabilir, 16 ile yeşil bir parti olacak. Bir bağımsız milletvekili olacak.
Sosyalist Parti genel başkanı Ildiko Lendvai, yaklaşık bir ay içinde yapılacak bir sonraki parti kongresinde istifa edeceğini söyledi.
Parlamento yeni üyesi olan Jobbik, seçmenleri Çingene karşıtı ve anti-Semitik söylemle cezbetmeyi başardı ve bir sonraki hükümete bir uyarı gönderdi.
Jobbik’in başkanı Gabor Vona, Fidesz’in sözlerini kıracak olursa, Jobbik “vasiyetnamizi yeni kabineye empoze etmek için parlamentonun içindeki ve dışındaki tüm demokratik yolları” kullanmaya hazır olacaktı.
“Jobbik’in Macar halkının çıkarlarını her zaman göz önünde bulunduran onurlu bir siyasi parti olduğunu ispatlayacağız.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.