Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Met Office, uzun menzilli tahminlerini çok yanlış yaptıktan sonra attı

  • Listed: 4 Ekim 2017 22:20

Description

Ünlü olarak, geçen yıl “barbekü yaz “ını öngördü – yıllarca en ıssız olduğu ortaya çıktı.
Ayrıca, bu kışın sadece en soğuk sıcaklıkları görmek için hafif olabileceğini ve on yıllar boyunca en ağır karların bir kısmının düşeceğini belirtti.
Met Office, yılda dört kez yayınlanan mevsimlik güncellemelerini aylık tahminlerle değiştirecek. Kararın kapsamlı müşteri araştırmalarını izlediği belirtildi.
Ayrıca, Birleşik Krallık’ın “boyutu ve konumu” üzerindeki başarısızlıklarını “bir haftanın çok ötesinde tahmin etmek” çok zor hale getirdiğini de suçladı.
Bir sözcü şöyle dedi: “Doğal olarak, tahminler daha da doğru hale baktığımızda daha az doğru olur.
“Her ne kadar genel hava modellerini tanımlayabilirsek de, bilim, beş günün ötesinde kesin bir tahmini sağlamak için veya belirli bir hava türünü kesinlikle vaat etmek için mevcut değildir.

    “Sonuç olarak, mevsimlik tahminler kısa vadeli tahminler kadar kesin olamaz.”
Duyuru, rakip öngörülerden karışık bir alışverişi aldı. Positive Weather Solutions’ın Jonathan Powell şunları söyledi: “Karşılaşalım, kışı bir karmaşa haline getirdiler.
“Onlar yapmadan önce yollarını söyledik, kış tutuşu hafif günler ve soğuk gecelerle Mart ayına kadar sürecekti ve tam olarak olan bitti.
“Yaz hataları da var. Onları böyle yapmaları iyi olur, çünkü bizi iyi gösteriyor. Fakat bütün dürüstlükle tahminlerini geri çekmeleri gerektiğini düşünmüyorum.
“Rekabet sağlıklı ve halkın doğru bir resim elde etme şansının yüksek olduğu anlamına geliyor. Kuyrukları bacaklarından geçip uzaklaşıyorlar. Tahminlerini iyileştirmeye yemin etmeleri daha iyi olurdu “dedi. Fakat güçleri birleştirme fikrine kısa bir süre ara verdi. “Asla” dedi. “Bizi tamamen engellediler.”

    Daily Express, geçtiğimiz hafta Maloff’taki personelin defalarca yanlış tahminlerde bulunmasına rağmen, ikramiye olarak £ 12million verildiğini açıkladı.
Bürosun 1.750 çalışanı beş yılda “performansla ilişkili” ödemeyi paylaştı ve 2009 yılında CEO John Hirst’e 40.000 sterlinlik bir ödeme yaptı. Şimdi yüzde 25’lik ücret artışı sonrası Başbakan’dan daha iyi ödeniyor.
Met Office’ye, tahmincileri, Şubat ayında sadece bir telaşa “uyarlarken kırmızı yüzlü kalmasına rağmen, ancak İngiltere’nin 18 yıldaki en kötü kar yağışını görmesi karşılığında çok büyük ödüller verildi.
Örgüt ayrıca, küresel ısınmanın insan faaliyetiyle bağlantılı olduğunu ileri süren argümanları desteklemek için aşırı derecede önyargılı olmakla suçlanıyor.

    Eleştirmenler geçen ay vergi mükellefi tarafından finanse edilen cesedin, East Anglia Üniversitesi’ndeki bilim adamlarına, iklim değişikliğinin insan yapımı olmayabileceğini söyleyen verileri kasıtlı olarak önlemekle suçlanan bir destek beyanında bulunma hakkının olmadığını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.