Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Miliband, elçinin NATO rolünü ağırlıyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 01:05

Description

İngiltere’nin Kabil büyükelçisi Mark Sedwill, genel sekreter Anders Fogh Rasmussen tarafından “yeni kıdemli sivil temsilci” seçildi.
Yeni rolünde yeniden yapılandırma ve diğer askeri olmayan çabalara öncülük edecek ve askeri kuvvet komutanı ABD General Stanley McChrystal ile birlikte çalışacak.
Hareket, önemli bir anda geldi ve uluslararası temsilcilerin Perşembe günü Londra’da toplanarak Afgan kampanyası için gelecek stratejisini belirlemek üzere önemli bir zirve düzenlenmesi bekleniyor.
Başbakan Gordon Brown’un bu hamleyle ilgili desteğini de dile getiren Bay Miliband, Bay Sedwill’in elçilikteki çalışmalarıyla zaten “önemli katkı” yaptığını söyledi.
“Yeni NATO SCR’sinde Mark, İttifak’ın Afganistan hükümeti ile yaptığı çalışmaların siyasi ve askeri yönleri arasında koordinasyonu sağlamakla sorumlu olacak.
“Bu konferansta, bu hafta Londra konferansında tartışacağız, kapsamlı bir strateji hazırlamak ve Afganistan’da başarı sağlamak için gerekli bir bileşen” dedi.
Görevde kıdemli bir kişinin atanması, yakın tarihli askerî dalgalanmanın yanı sıra kampanyanın askeri olmayan yönlerinin koordinasyonunu iyileştirme niyetinin bir işareti olarak görülüyor.
Sorumlulukları arasında, Afgan hükümeti tarafından düşük ve orta dereceli Taliban savaşçılarını iş ve para teklifleriyle sivil yaşama çekme çabalarını denetlemek olacak – Londra konferansında belirgin bir şekilde yer alacak bir konu.
Nisan ayında bu yana Kabil’deki büyükelçiliğe başkanlık eden Irak’taki eski BM silah müfettişi Sn Sedwill, Londra konferansının ardından görev alanını üstlenecek ve Dışişleri Bakanlığı, yerine geçmenin “derhal” olarak adlandırılacağını söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.