Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Müslüman din adamı hapiste kalmaya hazır

  • Listed: 10 Ekim 2017 08:10

Description

Otieno Kajwang, Şeyh Abdullah el-Faysal’ın ülkenin güvenliğini tehdit ettiği için hapsedildiğini söyledi.
Bay Kajwang, El-Faisal’ın hapiste kalmasını emrettiğini söylemesine karşın, ne kadar süreceğini söylemeyi reddetti.
Kenya yasası, polise şüphelileri şarj etmeden 24 saat boyunca tutmalarını sağlıyor.
İngiltere, el-Faisal’ın öğretilerinin, 52 masum insanı öldüren Londra bombalamalarını gerçekleştiren adamlardan birinin etkilediğini söyledi.
Jamaika doğumlu din adamı Amerikalılar, Hindular ve Yahudilerin öldürülmesi çağrısında bulundu.
Bay Kajwang gazetecilere verdiği demeçte, “Bir ülke olarak, hala bu beyefendinin Kenya için güvenli olmadığını düşünüyoruz” dedi. “Başarmamız gereken çok zor bir durumda, ancak ülkenin çıkarına onu eve gönderene kadar kendisini serbest bırakmayacağız.”
Geçen Perşembe günü El-Faisal’i sınır dışı etme girişimlerinde başarısız oldu çünkü Gambiya yolunda Nijerya’ya vardığında kendisine ev sahipliği yapmayı kabul eden transit vize reddedildi. El-Faisal pazar sabahı Kenya’ya geri uçtu.
Bay Kajwang, el-Faisal’ın Nijerya’ya gelmesiyle birlikte, sınırdışı edilmesini çevreleyen “kötü tanıtım” nedeniyle Gambiya yetkilileri de kendisine giriş izni vermediğini açıkladı. İngiltere, Güney Afrika, Tanzanya ve ABD, El-Faisal’a Jamaika uçuşlarına bağlanmasını sağlayacak bir transit vize vermeyi reddetti.
El-Faisal, takipçileri Amerikalıları, Hindular ve Yahudileri öldürmeye çağırarak cinayeti kışkırtmak ve ırksal nefret uyandırmak için dört yıl hapis cezası verdi. Bir zamanlar hüküm giymiş teröristlerin katıldığı bir Londra camisine yön verdi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.