Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Müslüman protestocular ‘denilen birlikler bebek katiller’

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:55

Description

Protestocular, Kraliyet Anglian Alayı’ndan “Basra Kasapları” üyelerine de markalıydı ve Luton, Beds’deki geçit sırasında “cehennemde yanmak” diye bağırdılardı.
Alayın 2. Tabur evini ağırlamak için ortaya çıkan kalabalıkların şok olduğu ve istismar akışında üzgün olduğu söylendi.
Luton Sulh Ceza Mahkemesinde yargılanan Avirup Chaudhuri, gösterinin Irak ve Afganistan savaşlarına karşı yapılan meşru protestolardan çok daha ileri gittiğini ileri sürdü. Şairlerin “taciz, alarm ve sıkıntıya yol açabilecek tehdit edici, küfürbaz veya hakaret edici söz ve davranış” olduğunu söyledi.
İskelede Jalal Ahmed, 21, Yousaf Bashir, 29, İbrahim Anderson, 32, Jubair Ahmed, 19, Ziya Rahman, 32, Shajjadar Choudhury, 31 ve Munim Abdul, 29. Luton’da yaşayan yedi insan, geçen Mart olayını takiben Kamu Düzeni Yasası uyarınca getirilen suçlamaları reddetti.

    Dün Bölge Hakimi Carolyn Mellanby’den önce dizilmiş olanların hepsi geleneksel Müslüman kıyafetler giymişti. Hakim mahkemeye çıkarken ya da mahkemeden çıkarken ayakta durma mahkemelerinin kurallarını gözlemeyi reddettiler. Fakat Bölge Hakimi Mellanby, dini sebeplerden ötürü sadece başka bir kişiye değil de ayakta durarak Tanrı’ya saygı göstereceğini kabul eder.
Mahkeme, sanıklara günde üç kez namaz için özel bir “sessiz oda” da bulunduğunu duydu. Dün destekçilerinden bazıları, Bay Chaudhuri’nin Crown’ın onlara karşı açtığı davayı anlattığı gibi halka açık galeride oturdu.
Geçit töreninin geçen yıl Mart ayında düzenlediği “Tırmıklar” lakapının Irak’tan döndükten sonra düzenlendiğini belirtti. Bedfordshire Polisi, savaş öncesi protestocuların bazılarının yasal olduğunu ve şehrin Arndale alışveriş merkezinin yanında durabilecekleri bir noktaya karar verdiklerini biliyorlardı.

    Polis, göstericilerle “tutuksuz” bir politika da kabul etti ancak bazılarının davranışları müdahale etmek zorunda kaldılar. Chaudhuri, “İzleyiciler arasında protestocuların davranışlarında çok üzülenler vardı” dedi. “Polis, protestocularla izleyiciler arasında bir bariyer oluşturmak için harekete geçmek zorunda kaldı.”
Protestoculara geçildi, ancak istismara devam etmeye devam etti. Bay Chaudhuri, “İngiliz askerleri cehennemde yanar” diye bağırdılar ve hep birlikte “Bebek katilleri ve tecavüzcüler hepiniz” dedi. İngiliz Ordusu’nun Irak’taki ve Afganistan’daki eylemlerini “meşru tartışmaların konuları” olarak kabul etti; bu nedenle mahkeme, sanıkların davranışlarını İnsan Hakları Yasası uyarınca ifade özgürlüğü haklarına atıf ile değerlendirmek zorunda kalacaktı. Ancak bazı sloganlar “meşru protesto ötesinde” gittiğini söyledi.

    Savunma, halkın bazı üyelerinin sanıklardan bazılarına domuz pastırması ve pastırma attığını ve “git ve tıraş ol” diye bağırdığını duydu. Beş gün sürmesi beklenen dava, olayın bugünkü görüntüsünü görmesi beklenen hakim göre bugün ertelendi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.