Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Nessie DOES var

  • Listed: 2 Ekim 2017 13:30

Description

70 yıldan uzun süre kilitli olan gazeteler, buz gibi sularda “bir canlının” varlığı hakkında bir kıdemli bakana söylendi ve bunu koruma önermek için yollar istedi.

1938 tarihli Inverness-Shire Constabulary Baş Yönetmeni’nden bir mektup, Loch Ness kıyılarında bir dizi ödül avcısı gelip Nessie’ye olan korkularından bahsediyor.

William Fraser, İskoçya Müsteşar Yardımcılığına yazdığı mektupta şunları yazıyor: “Loch Ness’de garip bir canlının şüphesi yok gibi görünmesine karşın, Polisin korumak için herhangi bir güce sahip olduğunun şüpheli olduğunu” söyledi.

    

Yazdığı mektubunda aslında “balık” kelimesini kullanıyordu ancak attı ve yerine “yaratık” yazıyordu.

Bir canavarın varlığı üzerine yapılan tartışmalar, ilk gözlemin ardından 1933’ten beri kızıştı.

    
Londoner George Spicer, eşinin ağzında “bir hayvanı” taşıyan bir yol boyunca gidip gelen “ejderha ya da tarih öncesi hayvanı” gördüğünü iddia etti. Yedi ay sonra ilk fotoğraf yayınlandı ve Dışişleri Bakanı’nın İskoçya’ya saldırı önlenmesi yönünde talimat verdi. Avam Kamarasında, bilim yararına canavarın varlığına soruşturulup soruşturulmayacağını soran bir parlamento sorunu ortaya çıktı.

Soru gülünçtü ancak şüpheci milletvekilleri konuyu ciddiye almalı ve suyun izlenmesi için öneriler ileri sürülmüştü.

    

Kesin kanıt bulunursa, bir sonraki adımın canavarın araştırma araştırmalarına katlanmasını gerektirebileceğini söylediler. Ancak çimlerin büyüklüğü, soruşturmanın zor, zaman alıcı ve pahalı olacağı ve sonunda siyasetçilerin efsanenin kanıtlanmadığına karar vermeleri konusunda anlaştılar.

İskoçya Ulusal Arşivleri tarafından yayımlanan yeni belgeler, Başmüfettiş, 1933’te milletvekillerine tüm polislerin yapabileceğini söyleyerek “Canavarın korunması arzu edildi” uyarısında bulunduğunu ortaya koyuyor.

    

Bununla birlikte, 1938 yazında, belirlenen lütuf avcılarının Loch Ness’e gelmesinden endişe duydu.

Mektubu şöyle: “Hem Peter Kent hem de Bayan London Marion Stirling’in Canavarı ölü ya da diri yakalamaya kararlı olduklarına dikkatimi çekti.

    
“Bay Peter Kent, 12 Ağustos Cuma günü Fort Augustus’u ziyaret etti ve memurum tarafından görüldü. Görevli, kendisine özel bir zıpkın topladığını ve 22 Ağustos’ta yirmi deneyimli erkeği ile döneceğini söyledi. Canavarı avlamak için.

“Loch Ness’de garip bir canlının şu an şüphe yok gibi görünüyor, ancak Polisin korumak için herhangi bir güce sahip olduğu çok şüpheli.”

    
Suları izleyen Loch Ness Projesi başkanı Adrian Shine, “Bu dosyada hükümetten ne düşündüğünü gösterecek bir şey olup olmadığını görmek ilginç olacak” dedi.

Mektup da dahil olmak üzere hükümet dosyası, Edinburgh’daki İskoçya Ulusal Arşivindeki Açık Gizli sergisinde yer alıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.