Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Norveç öğrencisi için Torchlit yürüyüşü

  • Listed: 11 Ekim 2017 09:05

Description

İş öğrencisi Martine Vik Magnussen (23 yaşında) geçen sene Mart ayında Londra’daki arkadaşlarıyla bir gece dışarıda tecavüz edildi ve öldürüldü.
Scotland Yard araştırmacıları, milyarder playboy arkadaşı Farouk Abdulhak’ı (22) baş şüpheli ilan etti.
Ancak dedektifler, İngiltere ile geri gönderme anlaşması yapılmadığı yerli Yemen’den kaçtıktan sonra kendisini sorgulayamadı.
Vik Magnussen ailesine, Salı gecesi Norveç Dışişleri Bakanlığı dışındaki Oslo’daki meşale gezisi için binlerce insan katılacak. Hükümet bakanlarından Abdulhak’ı sorgulanmak ve yargılanmak üzere Londra’ya getirmek için daha fazla şey yapmak için baskı yapmak istiyorlar.
Ailenin yakın bir arkadaşı olan 24 yaşındaki organizatör Sophie Terkelsen, Bayan Vik Magnussen’in anne ve babasının polis soruşturmasından memnun olduğunu söyledi. Ancak Norveç yetkililerinden halk desteğinin olmayışı nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını söyledi.
Bayan Terkelsen, yürüyüşün Facebook’ta düzenlendiğini ve 2 binin üzerinde kişi katılıma söz verdiğini söyledi.
“Norveç’teki yabancı yetkililerden hayal kırıklığına uğradık, Martine’in babasıyla son kez temasa geçmesinden bu yana yedi aydır uyku sorunu gibi ve bir süre oldu bu yüzden odaklanmak önemlidir” dedi. tekrar dene.
“Hedefimiz şüphelinin Londra’da yargılanmasına, ancak Norveç makamlarının katkıda bulunabileceğine inanıyoruz, özellikle İngiliz yetkililer davanın resmi yöntemlerini kullandığından”.
Bir başka arkadaşı Hedda Homme şunları ekledi: “Norveçli yetkililer bu görüşleri paylaştıklarını söylediler, ancak yeterli önlem almadılar, Norveç’teki güvenilirlik de yargılandı.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.