Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Obama, İngiliz bankalarına büyük vergi indirdi

  • Listed: 10 Ekim 2017 12:10

Description

O, bankacılık sistemini kurtarmak için kullanılan Amerikan vergi mükelleflerinin para 117billion (£ 72billion) kurtarmak için, 15 yabancı kurumlar da dahil olmak üzere, ABD’deki 50 büyük bankalara bir vergi empoze arıyor. Vergi, bankete ve finansal kuruluşlara boyuta dayalı olarak, bir el ilanı alıp almadıklarına bakılmaksızın uygulanacak. 500 milyar doları aşan varlıklara sahip bankalar için geçerli olacak.
Morgan Stanley analistlerinden gelen ilk tahminler, Barclays’ın vergi öncesi ücreti yılda 560 milyon dolar, HSBC $ 430 milyon ve RBS’nin ABD yan kuruluşu Citizens için 79 milyon dolar ödeyebileceğini öne sürdü. RBS, Greenwich ve diğer yatırım bankacılığı faaliyetleri için de artıyor.
Barclays ücreti 364 milyon dolara indiğinde, Haziran ayında başlayacak olan ücretler vergi düşüldükçe daha küçük olacak. İngiltere kaynakları, rakamların “doğru top oyununda olduğunu, birkaç yüz milyonlar verdiklerini veya aldığını” söyledi.
“Finansal kriz sorumluluk ücreti” olarak adlandırılan bu vergi, çoğunlukla finansal krize geçişte “en aşırı riski” almış olduğu düşünülen büyük yatırım bankacılığı operasyonlarına yöneliktir. Öneriler, ABD yasama organına geçtikçe kökten değişebilir.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.