Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Obama kurtarma programını genişletti

  • Listed: 11 Ekim 2017 19:30

Description

Artık paranın bir kısmını iş yaratmaya yardım etmek için kullanmayı tercih eden demokratlar, yükselen bütçe açıklarını azaltmak için kullanılmaları gerektiğini söyleyen Cumhuriyetçi rakipleriyle çatışacak.
Yönetim, bankacılık sisteminde daha fazla kargaşa yaşanmasını önlemek için kurtarma fonunun hâlâ gerekli olduğuna ısrar ediyor.
Kararı açıklarken, ABD Hazine Sekreteri Timothy Geithner, programın uzatılmasının ev sahiplerinin depozitolarından ve küçük işletme kredileri almakta zorluk çekmelerinden kaçınmaya yardımcı olacağını söyledi.
Karar, yönetimin iki temel kurtarma programının toplam 37,4 milyar sterlin kaybettiğini kabul ettiği gün geldi.
Hükümet Sorumluluk Bürosundan bir raporda açıklanan hazine verilerine göre, sigorta devi American International Group’un kurtarılması ve mücadele eden otomobil üreticileri için atılan can damarı her biri 18.4 milyar sterlin aşıyor.
Yönetim, şimdi kurtarma programından kaynaklanan kayıpları iki ay önce tahmin edildiği gibi £ 85 milyar – 123 milyar £ daha düşük olacak şekilde planlıyor.
Başkan Barack Obama, serbest bırakılan paranın hükümetin yüksek bütçe açığını azaltmasına ve “Wall Street’den ziyade Main Caddesi’nde iş yaratmaya yatırım” yapabileceğini söyledi.
Obama, kongre liderleriyle yaptığı açıklamada, yeni bir iş programı için ivme kazandırmayı hedeflediğini söyledi. Bu çaba, şirketleri yeni işçi çalıştırmaya teşvik etmek için vergi indirimleri sağlayarak, küçük işletmeler için banka kredisini arttırarak ve altyapı harcamaları için yeni bir tur teklif ederek, ülkenin% 10 işsizlik oranı ile mücadele etmeyi amaçlıyor.
Yönetim, yeni harcama paketinin boyutuyla ilgili ayrıntılı bilgi sağlamadı ancak Demokrat liderler, bunun 46 ila 92 milyar sterlin arasında bir maliyet yaratabileceğini öne sürdü.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.