Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Örtünen perdeler ‘radikal değil’

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:00

Description

Avrupa Parlamentosu Üyesi Farage, partisinin kaçak İslami yüz tulumlarına çağırılması, aşırılık yanlılarının Şeriat yasası da dahil olmak üzere kültürlerini İngiltere’ye sürmelerini engellemek olduğunu söyledi.
Ancak eleştirmenler, Okul Sekreteri Ed Balls’un “İngiliz değil” olarak nitelendirdikleri ve Ukip’in İngiliz Ulusal Partisi seçmenlerinden destek almayı isteyip istemediklerini sorgulayan plana ters düştü.
Bay Farage, BBC1’in Politika Şovu’na yaptığı açıklamada, partisinin “kamusal alanlarda ve kamu binalarında yüzünü örtmek” için yasaklamaya çalıştığını söyledi.
“Demek istediğimiz şey bunun bir sembol” dedi. “Bu, kadınları ezmek için kullanılan bir şeyin sembolü, gittikçe bölünmüş Britanya’nın sembolü ve gerçek endişedir – ve sadece insanların giydiği şeyle değil – birçoğunun yaşadığı bir noktaya doğru gidiyoruz. şehirlerimiz gettoseldir ve hatta Şeriat kanunlarının İngiliz kültürünün bir parçası haline gelmesinden bahsedilmektedir. ”
Fransa yasaya yasak getirmek istiyor ve diğer ülkeler de benzer önlemleri düşündüğünü söyleyen Farage, “Bununla ilgili aşırı veya radikal veya gülünç hiçbir şey yok, ancak bölünmüş bir toplumda yaşamaya devam edemiyoruz” dedi.
Genel seçime katılan Commons Konuşmacısı John Bercow’un Buckingham koltuğunda bulunan Bay Faruk Ukrip, Müslüman kadınları gevşek kıyafetler giymekten yasaklamak istemiyor, yalnızca yüz maskesi olarak adlandırıyordu – sık sık bir niqab olarak anılıyordu.
İngiltere’deki şu anda 200.000 kadar kadına örtüyü taktığını ve sayıların arttığını iddia etti.
Farage, “BNP ile hiçbir ilgisinin bulunmadığını” öne sürse de, bu hareket, çalkantılı beyaz işçi seçmenleri seçmek için bir girişim olarak görülüyor.
“Bu, bir yasanın bulunduğu ve bu yasanın herkes için geçerli olduğu bir ülkede yaşamak isteyen insanlara hitap edecek” dedi. “Kentlerin artan gettolaşmasının bu ülkedeki gerçek istikrara karşı gerçek bir tehdit olduğuna, adil fikirli kişilerin söyleyeceğini düşünürdüm.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.