Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Paketli Öğle Yemeği alt standartının% 99’u

  • Listed: 10 Ekim 2017 07:40

Description

Leeds Üniversitesi’nden bir çalışma, sebze, meyve ve süt ürünleri gibi sağlıklı yiyecekler yerine öğle yemeği kutuları cips, şekerli içecekler ve şekerli içecekler ile dolduruldu.
Araştırmacılar, sekiz ve dokuz yaştaki öğrencilerin okula gönderdikleri 1.300 öğle yemeği kutusunun içeriğini inceledi ve Hükümet’in okullarda hazırlanan yemek için standartlara uyan her 100 kişiden yalnızca bir tanesini buldu.
Kılavuzlar öğle yemeğinde tatlılar, cipsler ve yapay olarak şekerlendirilmiş içecekler sunan okulları yasaklar ancak evde dört milyon çocuk tarafından getirilen yiyecekler için kurallar bulunmamaktadır.
Okullarda servis yapılmasına izin verilen gıdalar, yalnızca bir tanesi sebze içeren 10’lu bir çocuk öğle kutusunda görünme olasılığı azdı.
Epidemiyoloji ve Topluluk Sağlığı Dergisi tarafından yayımlanan araştırmaya göre, çeyreklerin dörtte biri tatlılar ve atıştırmalıklar içeriyor ancak şekerli içki içmiyorken, çeyrekte tatlılar, tuzlu aperatifler ve şekerli bir içecek yer alıyordu.
Rapor yazarı Leeds Üniversitesi’nde beslenme epidemiyolojisinde araştırma görevlisi olan Charlotte Evans, BBC Radio 4 Today programında şunları söyledi: “Öğle yemeklerinde bir araya gelmek zorunda olan standartlar yok.
“Okul yemeklerinde meyve bir kısmı, sebzenin bir kısmı, süt yiyecekleri, patatesler veya ekmek gibi az yağlı nişastalı yiyecekler ve protein bakımından zengin yiyecekler bulunmalıdır ve okul yemeklerinin karşılaması gereken 14 besin standardı vardır; bunlara enerji ve vitaminler.
“Onlar çok sıkı standartlar ve bu ülke ve dünya geri kalanı için benzeri görülmemiş.
“Paketli öğle yemeği ile okul yemekleri arasındaki bu genişleme konusunda endişe duyuyoruz İngiltere’de çocukların yaklaşık yarısı okul yemeği ve yarısı öğle yemeği paketliyor.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.