Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Pakistan patlamasında sekiz kişi öldü

  • Listed: 10 Ekim 2017 03:05

Description

Polis Şefi Wasim Ahmad Associated Press’e verdiği demeçte, patlamanın şüpheli bir Taliban saklanması olan etnik bir Pashtun mahallesinde Baldia’da meydana geldiği bildirildi.
Kesin neden belli değildi, ancak TV görüntüleri polisin sahadaki silahları, intihar yeleklerini ve el bombalarını ele geçirdiğini gösterdi.
Federal İçişleri Bakanı Rehman Malik, ormanın Taliban’a karşı saldırı düzenlediği bir bölge olan Swat Vadisi’nden bazı kişilerin bazı konuklarla birlikte evde kaldıkları düşünülmekte ancak soruşturmanın sürmekte olduğunu vurguladı.
Yerel ikamet eden Noor Mohammed, patlamanın hemen ardından sahneye koştu ve bazılarının öbür kamuflaj ceketleri giydiğini gördü. Bazı erkekler yaklaşık üç ay önce eve taşındıklarını söyledi.
Kan, çatısı ve duvarları hasar gören evin ön odasının duvarları etrafında ışıltıldı. Molozda bazı vücut parçaları görülüyordu.
Üst düzey polis yetkilisi Raja Omar Khatab patlamanın, intihar saldırganlarının kullandığı patlayıcılarla kaplı bir ceketten kaynaklanabileceğini söyledi. Polis militan edebiyatı bulmasına karşın, şüphelilerin kimin için çalıştığının belirsiz olduğunu söyledi.
Bir diğer üst düzey polis memuru olan Fayyaz Khan, sekiz ceset bulunduğunu ve en az iki kişinin olay yerinde gözaltına alındığını söyledi.
Malik, yetkililerin Karaçi’deki “yasadışı göçmenleri” çiğnemeyi planladıklarını belirtti – bunun birçoğu şehirdeki eteklerinde oturan geniş yerleşim yerlerinde bulunan Afganlara, bir çoğuna Pashtun’a atıfta bulunma olasılığı.
O yasadışı göçmenlerin önümüzdeki 15 gün içinde şehri terk ettiklerini söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.