Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Petrol küveti kazazedeleri aranıyor terk edildi

  • Listed: 2 Ekim 2017 11:20

Description

Kurtarıcılar, kayıp işçilerin arzusunu Meksika’nın Körfezi’nde 12 mil uzunluğunda bir ham petrol kaygısı ve bir kilometre genişliğinde ticari balık avlama tehdidinde bulundu.
ABD Sahil Güvenlik Rear Amiral Mary Landry: “Üç günden beri sürekli arayan ve 5.200 kare mili aşan bir alanı kapattıktan sonra, hayatta kalan kişilerin makul beklentilerinin geçtiği noktaya ulaştık.”
GENEL SEÇİM 2010: SON HABERLER ALIN VE BURADA ANALİZ …
Kurtarma gemileri, teçhizat batırıldıktan sonra birilerinin hayatta kalabileceği umuduyla bölgeyi hala taramaya devam ediyor.
Müfettişler, Patlama hayatta kalan kişilerle Salı gecesi Deepwater Horizon’u ateşleyen konuşmalar sonucunda kayıp işçilerin “bu patlamanın yakınında olabileceğini” belirttiler.

    Mürettebat, 40 kilometre uzakta bulunan petrol kayganlığını temizleme çabalarını ikiye katlıyordu, ancak dün gece petrolün kuyu başında, yüzeyin 5,000 fit aşağıda sızıntı yapmadığı anlaşıldı.
Ardından Amiral Landry, “Bir şey olması durumunda cevap vermeye hazırız” dedi. “Çok ileriye dönük olacağız. Geri çekilemeyiz. ”
Sahil Güvenlik hala teçhizatı bulmaya çalışıyor. Yüzen enkazın herhangi biri ile çarpışması durumunda, Shell’in sahip olduğu iki yakın sualtı boru hattı kapatıldı.
Kurtarma ekipleri Cuma günü öğlen saatlerine kadar 181 varil yağ / su karışımı elde ederken suyun yüzeyinden bir miktar petrol buharlaştı ancak yaklaşık 200 varil hesaba katılmadı.

    Deepwater Horizon, bir mobil sondaj ünitesi, patlama meydana geldiğinde Venedik, Louisiana’nın yaklaşık 52 mil güneydoğusundaydı.
Ateşi kontrol etme çabalarına rağmen battığında 36 saat boyunca yanıyordu.
Çarşamba günü bildirildiğine göre 70 derece eğiliyor ve devrilmeyi tehdit ediyordu.
Kurtarma ekipleri donmadan önce 12 kez hava ile tekneyle beş kez teçhizatın genişliğini örtmüşlerdi.
Yetkililer, patlama anında 126 kişinin gemide bulunduklarını söyledi. Sahil Güvenlik görevlisinin açıklamasına göre, 115 kişinin yargılanmış 17 yaralı helikopter tarafından kurtarıldı, 94’ü ağır yaralanmadan sahile götürüldü ve 4’ü başka bir gemiye nakledildi.

    Olay, Başkan Barack Obama’nın Meksika Körfezi’ndeki sondaj operasyonlarını genişletme sözü vererek liberal destekçilerine meydan okuduktan üç hafta sonra gerçekleşti.
Teçhizat, en güvenli deniz dallarından biri olma konusunda bir üne sahip olsa da, Amerikan düzenleyiciler denizde açma endüstrisi için yeni güvenlik kuralları düşünüyor.
ABD Mineraller ve Yönetim Servisi, 2001-2007 yılları arasında 1,400’ü aşkın deniz kazasında meydana gelen kazaların birçoğunda bir etken olarak insan hatalarını önlemeye yönelik düzenlemeler geliştirmeye başlamıştı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.