Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Prens Charles ve Camilla’nın garip ve harika hediyeler

  • Listed: 10 Ekim 2017 08:15

Description

Tüm pub quizmasters için cevap, Prince Charles’ın ve Cornwall Düşesinin yurtdışı turlarında geçtiğimiz yıl aldığı hediyelerden bazıları.
Dün listelenen 265 hediye arasında yer aldılar. Clarence House, Mart ayında İtalya, Şili, Brezilya ve Ekvator, Nisan ayında İtalya ve Almanya ve Kasım ayında Kanada’da tahtın ve eşinin mirasçıya verilecek hediye sicillerini yayınladılar.
Charles ve Camilla, Ontario’daki Premier, Dalton McGuinty’den eşi benzeri olmayan BlackBerry Storm 9500’leri hepsi bir arada bir 3G akıllı telefonla, Research In Motion’yı BlackBerry’de kuran şirketin eyalette kurulduğunu kabul etti.
Ancak Clarence House, yeni teknoloji merakı nedeniyle tanınmayan Prensin ve Düşes’in yeni BlackBerry telefonlarını kullanıp kullanmadığını söylemeyi reddettiğini söyledi. “Tüm hediyelerin başına neler geldiğini gerçekten söyleyemiyoruz” sözcüsü.

    Aslında, armağanların çoğunda – Arap hükümdarlar tarafından Camilla’ya verilen paha biçilmez mücevherlerden oluşan hazineler dışında – bir daha asla görülemeyecekleri bir kraliyet ambarında buluyorlar.
Ancak Clarence House, Prince’in İtalya’da verildiği kuru kürlenmiş jambonun bacağının Gloucestershire’deki ülkesinde konakının Charles’ın mutfağına götürüldüğünü doğruladı.
Sözcü, “Highgrove’a yenildiği ve tadını çıkartığı yere indi” dedi.
Resmi hediyeler giyilebilir ve kullanılabilir, ancak kralın kişisel mülkiyeti sayılmaz.

    Görevliler tarafından kraliyet hediyelerinin satılması üzerine skandalın ardından sıkılan kurallar altında, satılamaz ya da değiştirilemez ve eninde sonunda Kraliçe’nin halefleri ve ulus için güven içinde tutulduğu Kraliyet Koleksiyonu’nun bir parçası haline gelirler.
Kırılgan hediyeler köleler tarafından tüketilebilir veya yenilebilir, hayır işlerine, personele veya başkalarına verilebilir. Ancak bozulabilir hediye £ 150’den fazla değerli ise ve krallar tarafından kullanılmazsa hayır işlerine verilmelidir.
Ofisinin ilk başta Düşes’e üç yıl önce muhteşem bir mücevhercilik hediye ettiğini söylemeyi reddetmesinden sonra yıllık hediye listesini yayınlamayı kabul eden Charles ve Camilla, Kanada’daki isimsiz bir şahsın çikolata fondüünü aldı.

    Papa, Roma’da onlara çerçeve baskı, altın madalya ve iki Papaz tescili hediye ederken, Brezilya dışişleri bakanı onlara boğa gezen bir gelin ve damat seramik modelini sundu.
Prens ayrıca Brezilya’daki kalış süresince Amazon’a gitti. Aralarında çiftin vahşi bir kauçuk çanta, şapka, çanta ve el çantası ve vahşi kauçuk işlemeli bir kağıt verildi.
Belediye Sanat ve Eğitim Merkezi’nden Charles da Brezilya futbolu gömleği alırken, futbolsever ulusda ise Noel Baba modelini aldı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.