Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Ryanair, Şarj Politikası Üzerinden Adil Ticaret Ofisi tarafından saldırıya uğradı

  • Listed: 9 Ekim 2017 22:15

Description

Fair Trading Ofisi CEO’su John Fingleton, müşteriler çevrimiçi ödeme yaptıklarında eklenebilecek ücretler için Ryanair’e saldırdı.
Belirli bir banka kartıyla yapılan ödemelerde masraflar ekleyerek ücret tahsilat uygulamasını seçti.
Ayrıca, Ryanair gibi havayolu şirketleri tarafından müşterilere ulaşmayı bırakmadıkça uçuşlar için otomatik sigorta ilavesini sordu.
Bu yılın başlarında, OFT müdahalesinin ardından Ryanair, web sitelerinin ve diğer reklamların netliğini ve şeffaflığını artırmak için adımlar atmaya söz verdi.

    Ryanair, ücretsiz ‘seçeneği’ MasterCard ön ödemesine değiştirdi.
Bay Fingleton şirketi “çok düşük frekanslı ödeme mekanizması” kullanarak kuralları gözden geçirmekle suçladı.
Dedi ki: “Ryanair, çok düşük frekanslı ödeme mekanizması buldukları ve şunları söyleyerek eğlenceli bir oyunu var:” Emin olabilirsiniz çünkü ödeyebilirsiniz. ”
“Tüketicileri rahatsız etmek ve işaret etmek gibi neredeyse:” Ah, bu yasanın ruhunun tamamen dışında olduğunu biliyoruz, fakat yasanın dar mektubunda olduğunu düşünüyoruz “.

    “Bazı seviyelerde oldukça mantıklı, neredeyse çocuksu” diye ekledi.
Ryanair de dahil olmak üzere, müşterilerin dışında kaldıkları sürece havayollarının uçuşlarına otomatik olarak sigorta eklemesinin uygulanmasının yasal bir “gri alan” olduğunu söyledi.
Ryanair İletişim Şefi Stephen McNamara şunları söyledi: “Ryanair bu dünyada fazla ücretli John Fingletons’a değil, Ryanair’in garantili en düşük tarifelerini seçen günlük Joe Bloggs için 26 Avrupa ülkesinde ücretsiz olarak uçma fırsatı sağladığı için 5 £ ve £ 10.

    “OFT’nin farkında olması gereken şey, yolcuların, yüksek maliyetli, yakıt dolaşımına devam eden, BA gibi grev tehdidinde olan havayollarının yüksek ücretlerine dahil olan bagaj masrafları gibi masraflardan kaçınmalarına izin verdiği için Ryanair’in modelini tercih etmeleri.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.